Cyfrowe lusterko do roweru rysuje laserem linie na drodze

apeman seeker s1

Apeman Seeker R1 to pomysłowy gadżet podnoszący bezpieczeństwo podróży rowerem – zwłaszcza po zmroku.

Wideorejestrator do roweru to żadna nowość – po kamerki montowane na kierownicy lub kasku sięga całkiem sporo rowerzystów. Apeman Seeker R1 to jednak co innego – to kamera 4K połączona z nietypową lampką tylną montowana pod siodełkiem.

Apeman Seeker R1 – po pierwsze – rejestruje obraz za rowerem i przekazuje go na bieżąco do Twojej komórki zainstalowanej na kierownicy. Smartfon zamienia się więc, dzięki specjalnej aplikacji, w cyfrowe tylne lusterko.

Ale to tylko jedna z funkcji całego systemu Seeker R1. Wspomniana aplikacja wyświetla również na bieżąco informacje o prędkości z jaką porusza się rower, pokonanym dystansie itd.

Aplikacja wykrywa również kiedy hamujemy na rowerze i wtedy lampka pod siodłem zamienia się w ostrzegająco mrugające światło stop.

Poza tym kiedy robi się ciemno, lampka tylna sama uruchamia się, by informować kierowców o naszym położeniu na drodze. 

To nadal nie wszystko. W obudowie Apeman Seeker R1 znalazły się również dwa laserowe znaczniki. Po zmroku wyznaczają dwie linie obok roweru pokazujące kierowcom w jakiej minimalnej odległości najlepiej nas wyminąć.

W sumie więc Apeman Seeker R1 to ciekawe, wielofunkcyjne urządzenie o, niestety, nieznanej jeszcze cenie. Ta ma zostać ogłoszona wkrótce i sądząc z wcześniejszych informacji spółki powinna ona wynosić około 300 dolarów.

Foto: Apeman.

Czytaj więcej: TP-Link Tapo C320WS – niedroga kamera z funkcją wideodomofonu i alarmem.
Czytaj więcej: Huawei P50 Pocket już jest. Stylowy, mały, wydajny i… drogi.

Podziel się artykułem

One thought on “Cyfrowe lusterko do roweru rysuje laserem linie na drodze

  1. Mam nadzieję, że da się to łatwo odczepić od roweru po podróży. Inaczej długo takim gadżetem możemy się nie nacieszyć xD

Comments are closed.