Nowa wersja Audi e-tron będzie miała zasięg do 600 km a nie 441 km

audi e-tron s

W drugiej połowie przyszłego roku do salonów Audi wjadą odświeżone modele Audi e-tron i Audi e-tron Sportback. Między innymi znacznie wydłuży się ich zasięg.

Audi e-tron to duży elektryczny SUV niemieckiej marki – przy okazji jej flagowy model. Wszedł na rynek dość dawno już temu, bo w 2018 roku. Nadszedł więc czas na jego odświeżenie. Przy okazji podobny zabieg przejdzie wprowadzono w 2020 roku do sprzedaży jego bliźniak – Audi e-tron Sportback.

Z zewnątrz ponoć zmiany obydwóch modeli nie będą znaczące – zmieni się nieco kształt grilla, tylnego zderzaka, może plastikowych okładzin na progach i błotnikach oraz wygląd lamp.

W nowych e-tronach będzie też w standardzie więcej zaawansowanych systemów podnoszących komfort i bezpieczeństwo kierowców. 

Poważniejsze zmiany zajdą „pod maską”. Zasięg Audi e-tron ma ponoć wzrosnąć aż do 600 km (WLTP) wobec 441 km w aktualnie sprzedawanym modelu.

To zostanie osiągnięte dzięki kilku zabiegom. W autach pojawią się baterie nowej generacji, ale również poprawiona zostanie efektywność silników elektrycznych i systemu rekuperacji.

Aktualnie Audi testuje ostatnie przedprodukcyjne wersji nowych e-tronów w północnej Szwecji. To już jeden z ostatnich ich testów. Samochody w salonach mają pojawić się w drugiej połowie przyszłego roku.

Foto: Audi.

Czytaj więcej: Chcesz kupić Forda F-150 Lightning? Zapomnij. Rezerwacje na 3 lata.
Czytaj więcej: Apple chce wyprodukować samochód bez kierownicy do 2025 roku.

Podziel się artykułem