Boże, jak te smartfony się zmieniły, czyli nowy Samsung Galaxy A03 za kilkaset złotych

Samsung Galaxy A03

Samsung – bez dużego rozgłosu wprowadza właśnie na rynek nowy model Galaxy A03. To najtańszy model w rodzinie Galaxy A.

Nowy smartfon Koreańczyków to twardy dowód, po pierwsze, na to, że smartfony w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęły, a po drugie, że dzisiaj za kilkaset złotych można mieć naprawdę przyzwoitą komórkę.

Samsung Galaxy A03 to rozwinięcie modelu Galaxy A02 kosztującego niecałe 600 zł. Nowy telefon zapewne podobnie zostanie wyceniony – Samsung nie podał jeszcze jego ceny. Galaxy A03 to również pewna wariacja sprzedawanego już za około 100 zł więcej telefonu Galaxy A03s.

Zacznijmy od tego co w najnowszym modelu A03 najfajniejsze. Mamy tu więc aparat główny z matrycą 48 Mpix – a więc bardzo dobrze, jak taniego średniaka. Mamy też sporą baterię 5000 mAh – choć oczywiście bez funkcji szybkiego ładowania. Jest poza tym obsługa dźwięku w standardzie Dolby Athos, co jest bardzo rzadkie w tej kategorii cenowej smartfonów i co sugeruje, że oglądanie filmów na nowej komórce może być całkiem przyjemne.

Zwłaszcza, że mamy tutaj również całkiem przyzwoity ekran Infinity-V, z matrycą IPS o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+ (720 x 1600). Taki sam znalazł się w modelu Galaxy A03s.

Dodajmy, że aparat główny uzupełnia tutaj szkło 2 Mpix do oceny głębi i kamerka do selfie 5 Mpix.

Galaxy A03 napędza niepodany z nazwy ośmiordzeniowy procesor w układzie 2 x 1,6 GHz i 6x 1,6 GHz. Współpracuje z 3 GB lub 4 GB pamięci RAM i 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci na dane. Taki zestaw spokojnie wystarczy np. do przeglądania internetu, oglądania filmów lub grania w nieskomplikowane graficznie gry.

Dokładnej ceny i daty premiery Samsunga Galaxy A03 w Polsce jeszcze nie znamy, ale z pewnością telefon pojawi się niedługo i nie będzie drogi.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Kolejny rekord w smartfonowej fotografii. Samsung ma już matrycę 200 Mpix.
Czytaj więcej: Rozpaczliwe wycieczki szefów Samsunga do USA po chipy.

Podziel się artykułem