Chińczycy zamykają u siebie jedną z najpopularniejszych gier świata

fortnite china

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie chińsy obywatele będą mogli grać u siebie w Fortnite’a. Za chwilę serwery w Chinach obsługujące grę zostaną wyłączone.

Fortnite, jedna z najpopularniejszych na świecie wieloosobowych gier komputerowych z trybem rozgrywki battle royale, pojawiła się w Chinach w 2018 roku. Epic Games, twórca gry, wprowadził ją tam na rynek wspólnie z chińskim gigantem technologicznym Tencent. 

Teraz gracze bawiący się Fortnite’m w Państwie Środka zostali poinformowani, że serwery gry, z których korzystali zostaną wyłączone 15 listopada. 

Epic Games nie podaje powodów, dla których wycofuje swój megahit z Chin, ale można to łączyć z drastycznymi regulacjami wprowadzanymi przez tamtejsze władze na spółki technologiczne, w tym oferujące cyfrową rozrywkę. 

Cztery miesiące temu wprowadzono np. zakaz grania w gry wideo przez dzieci dłużej niż trzy godziny w tygodniu. O tej formie cyfrowej rozrywki bardzo źle wyrażają się też chińskie państwowe media – dla nich gry wideo to „duchowe opium”.

Foto: Epic Games.

Czytaj więcej: Razer ma dla nas supermaskę. Jak z Cyberpunka.
Czytaj więcej: Nowy Redmi Watch 2. Nadciąga ciekawa i niedroga opaska fitness.

Podziel się artykułem