Nowy Redmi Watch 2. Nadciąga ciekawa i niedroga opaska fitness

redmi watch 2

Redmi, submarka Xiaomi pochwaliła się nową opaską fitness. Redmi Watch 2 potrafi dużo więcej od poprzedniego modelu, a kosztuje niemal tyle samo, czyli równowartość około 250 zł.

Kwadratowy kształt opaski pozostał. Wszystko inne zmieniło się i to znacznie.

Po pierwsze, w Redmi Watch 2 zastosowano zamiast ekranu LCD, dużo jaśniejszy wyświetlacz OLED. Przy okazji urósł on z 1,4 do 1,6 cala. Nie spowodowało to jednak wzrosu wagi – opaska nadal jest bardzo lekka – waży 31 gram.

Redmi Watch 2 może monitorować setkę naszych sportowych aktywności, a nie tylko 7 jak poprzednik. Tak swoją drogą, to nawet nie widzieliśmy, że tak dużo różnych sportów można uprawiać…

W nowej opasce pojawił się miernik poziomu nasycenia krwi tlenem i dużo lepsza bateria niż w Redmi Watch. Ta ostatnia wytrzyma na jednym naładowaniu przy przeciętnej eksploatacji 12 dni zamiast siedmiu.

I co najważniejsze, Redmi Watch 2 jest nadal tania. Ma kosztować w Chinach równowartość około 250 zł.

Jest wysoce prawdopodobne, że RedmiWatch 2 nie pojawi się na europejskich rykach i w Polsce. Ale to nie problem. Xiaomi możliwe, że wprowadzi tę opaskę na Stary Kontynent pod marką Xiaomi Lite 2, podobnie jak chiński koncern zrobił to z Redmi Watch.

Foto: Redmi.

Czytaj więcej: Razer ma dla nas supermaskę. Jak z Cyberpunka.
Czytaj więcej: Boomster – nowy głośnik od Teufel ma sporo z radia tranzystorowego.

Podziel się artykułem