Adobe Photoshop uruchomimy w przeglądarce. Na (niemal) każdym komputerze

photoshop online

Adobe zapowiada, że za chwilę pojawi się sieciowa wersja najbardziej znanego programu graficznego na świecie. Odpalimy ją w oknie przeglądarki, ale – oczywiście – nie za darmo.

Programy działające w chmurze obliczeniowej i udostępniane nam w oknie przeglądarki internetowej nikogo już nie dziwią. Zaczęło się dawno już temu od aplikacji pocztowych – np. Gmail. Potem przyszła kolej na edytory tekstowe i arkusze kalkulacyjne. Od co najmniej kilku kwartałów możemy też grać w najnowsze gry w przeglądarce stron WWW – na to pozwala np. serwis Stadia.

Za chwilę do tej listy zostaną dodane dwie rozbudowane aplikacje Adobe – Photoshop i IIlustrator.

Ich producent intensywnie pracuje nad ich rozwojem. Programy mają pojawić się niedługo, a już teraz możemy zgłosić chęć przetestowania beta wersji Photoshopa

Funkcjonalność sieciowych „przeglądarkowych” wersji popularnych aplikacji graficznych ma być zbliżona do dotąd oferowanych wersji.

Uruchomimy je praktycznie na wszystkich komputerach korzystających z szybkiego łącza internetowego, w tym co ważne, na chromebookach, które do tej pory nie doczekały się własnych wersji Photoshopa i Illustratora. 

Ich dodatkową zaletą ma być łatwo dostępna funkcja grupowej pracy nad projektami.

Adobe wyraźnie informuje, że nowe „przeglądarkowe” wersje jego programów nie będą bezpłatne – mają być oferowane w formie usługi opłacanej miesięcznym abonamentem, co dzisiaj w wypadku produktów Adobe i innych producentów oprogramowania jest oczywistą normą.

Foto: Photoshop.

Czytaj więcej: Hakerzy mają raj. Co czwarty z nas korzysta z banalnych haseł.
Czytaj więcej: Przez wideokonferencje widać, jak mieszkamy. Czas zmienić meble?

Podziel się artykułem