Covid-19 – gdzie mogę polecieć? KLM ma dla nas mapę

mapa klm covid-19

Zastanawiamy się, gdzie wybrać się samolotem jeszcze jesienią, ale nie wiemy, jakie w miejscu docelowym są regulacje sanitarne związane z epidemią? To skorzystajmy z interaktywnej mapy KLM.

Holenderskie linie lotnicze postanowiły ułatwić życie wszystkim planującym podróże lotnicze w czasie koronawirusa. Pod adresem https://www.klm.nl/en/travel-guide/where-can-i-fly-to znajdziemy interaktywną mapę, która szybko pozwoli sprawdzić, jakie wymogi są w konkretnych krajach wobec przylatujących w związku z pandemią Covid-19.

Mapa jest bardzo czytelna – do oznaczania poziomu restrykcji użyto tutaj czterech kolorów. Ciemnozielony kraj na mapie oznacza np. najmniejszy poziom restrykcji, a czerwony najwyższy.

Dodatkowo kilka kliknięć może nas przenieść z mapy na stronę z bardziej szczegółowymi informacjami o obostrzeniach.

Narzędzie łączy dane o restrykcjach z siatką połączeń KLM i to rozwiązanie ma pewne zalety i wady. Zalety polegają na na tym, że przy okazji szybko możemy sprawdzić, gdzie lata KLM i w jakiej cenie. 

Wadą tego rozwiązania jest natomiast fakt, że niektóre kraje na mapie są białe – tam KLM nie lata, więc i nie sprawdzimy szybko, jakie panują w nim regulacje przeciwepidemiczne dotyczące przylatujących turystów.

Czytaj więcej: Nowa funkcja w Mapach Google. Znak czasów.
Czytaj więcej: Boomster – nowy głośnik od Teufel ma sporo z radia tranzystorowego.

Podziel się artykułem