Nokia T20 – wzmocniony tablet bardziej dla dzieci niż inżynierów

nokia t20

Marka Nokia po długiej przerwie wraca na rynek tabletów. Nowy model Nokia T20 to niedrogie urządzenie o wzmocnionej konstrukcji – optymalne do edukacji i typowej cyfrowej rozrywki.

Już na pierwszy rzut oka nowość Nokii wygląda solidnie – niemałe ramki dookoła ekranu, tylna ścianka wykonana z piaskowanego aluminium. Do tego dochodzą informacje o pokryciu ekranu szkłem hartowanym bliżej nieokreślonej ramki i zgodności z normą IP52, co w praktyce oznacza, że drobne zachlapania wodę nie powinny uszkodzić tabletu.

Taka specyfikacja sugeruje, że Nokia T20 może być przydatnym narzędziem pracy w terenie. Bez przesady. By tak było, wskazane by było, aby i pozostałe parametry urządzenia były ponadprzeciętne – w tym znalazł się tutaj wydajny procesor, dużo pamięci i wysokiej klasy ekran. Tak dobrze jednak nie jest.

W Nokii T20 mamy natomiast ekran LCD o przekątnej 10,4 cala, rozdzielczości 1200 x 2000 pikseli i typowej jasności 400 nitów, mało znany procesor Unisoc Tiger T610 o wydajności bliższej przeciętnej i 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na gry i dane.

Jest jeszcze aparat główny z matrycą 8 Mpix, kamerka do wideorozmów 5 Mpix oraz spora bateria o pojemności 8200 mAh. 

Ta ostatnia ma pozwolić między innymi na jednym naładowaniu na 7 godzin wideokonferencji, 10 godzin odtwarzania filmów lub 15 godzin żeglowania po internecie.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że Nokia T20 ma głośniki stereo, dwa wbudowane mikrofony i porty USB C oraz standardowe gniazdko słuchawkowe.

Całość działa pod kontrolą Androida 11 i oferowane jest z pakietem Google Kids Space – dostęp do biblioteki aplikacji dla dzieci.

Wszystko to – plus cena na poziomie 999 złotych w wersji WiFi oraz 1099 zł w wersji z modemem LTE – sugeruje, że Nokia T20 to może być całkiem udany sprzęt dla dzieci lub też sprawdzi się w roli domowego tabletu wykorzystywanego np. do przeglądania internetu lub oglądania filmów, w tym również na wakacjach.

Foto: Nokia.

Czytaj więcej: Xiaomi Civi – nowy, smukły i z dobrym aparatem do selfie. Trafi do Polski?
Czytaj więcej: Microsoft Surface Duo 2 – wraca dziwny telefon za koszmarne pieniądze.

Podziel się artykułem