Xiaomi Civi – nowy, smukły i z dobrym aparatem do selfie. Trafi do Polski?

xiaomi civi

Chiński gigant pochwalił się nowym, efektownym smartfonem. Xiaomi Civi właśnie debiutuje na chińskim rynku.

Xiaomi Civi waży tyle 166 gramów, ma niecałe 7 mm grubości i robi wrażenie bardzo smukłej konstrukcji – smartfon szeroki jest na 71,5 mm. W sumie z wyglądu przypomina Mi 11 Lite. To z pewnością efektowny telefon.

Nowy smartfon zbudowano z solidnych podzespołów. Mamy tu więc między innymi procesor Snapdragon 778G chipset, który współpracuje z 8 GB lub 12 GB RAM i 128 GB lub 265 GB pamięci na dane. Jest też niezły ekran OLED 6,55 cala, 120Hz i o rozdzielczości FHD+.

Główny aparat ma trzy obiektywy. Podstawowy korzysta z matrycy 64 MPix, ultraszerokokątny z 8 MPix. Ponadto zainstalowano szkło 2 Mpix do makrofotografii.

Xiaomi akcentuje w pierwszych informacjach o Civi aparat do selfie. Korzysta on z pojedynczej matrycy 32 Mpix i ma bardzo rozbudowane algorytmy sztucznej inteligencji odpowiadające za robienie zdjęć – działają ponoć świetnie, co pokazano na fotce w serwisie Weibo, patrzy poniżej.

Xiaomi Civi ma sporą baterię 4,500 mAh, którą można naładować przewodową ładowarką o mocy aż 55 W.

W sumie więc bardzo ciekawy telefon, do tego w Państwie Środka jego ceny startują od niecałych 2600 juanów – niecałe 1600 zł. Pytanie tylko brzmi, czy i kiedy Xiaomi Civi trafi do Polski oraz ile będzie kosztował.

Foto: Xiaomi/Weibo.

Czytaj więcej: Ważne pytanie. Jak szybko ultraszybkie ładowarki zabijają baterie?
Czytaj więcej: Xiaomi Mix 4 – pierwszy smartfon z rodziny Mi Mix od niemal trzech lat.

Podziel się artykułem