Microsoft Surface Duo 2 – wraca dziwny telefon za koszmarne pieniądze

surface duo 2

Microsoft zaprezentował garść nowych sprzętów spod marki Surface. Wśród nich Microsoft Surface Duo 2, czyli drugie wcielenie telefonu z Androidem i dwoma ekranami.

Microsoft Surface Duo 2 to bardzo nietypowy smartfon. Mamy tu dwa ekrany OLED o przekątnej 5,8 cala, rozdzielczości 1892 x 1244 pikseli i z odświeżaniem 90 Hz połączone zawiasem na dłuższym boku – jednym słowem to taka rozkładana mała książeczka. W czasach zaginanych ekranów taki pomysł wydaje się co najmniej odważny…

Zawias pomiędzy ekranami pozwala nie tylko rozłożyć smartfona, ale również ustawić go np. w pozycji namiocik, co może się przydać do prezentacji dowolnych multimediów.

W środku między innymi mocny procesor Snapdragon 888, modem 5G i Android 11 (12 będzie zainstalowana jak wejdzie na rynek).

W Microsoft Surface Duo 2 – inaczej niż w pierwszej wersji tej konstrukcji – pojawił się niezły tylny aparat. Ma trzy obiektywy – podstawowy i tele z matrycami 12 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu. Do tego ultraszerokokątny z matrycą 16 Mpix.  

Telefon raczej nie stanie się globalnym hitem – sugeruje to nie tylko jego nietypowa konstrukcja, ale i cena. Zaczyna się od 1499 dolarów – to 100 dolarów więcej niż kosztował pierwszy model Microsoft Surface Duo.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Dlaczego iPhone 13 nie jest i nie musi być bardzo innowacyjny.
Czytaj więcej: IKEA ma super pomysł. Gadżet zamieni każde biurko w ładowarkę.

Podziel się artykułem