Apple idzie w muzykę klasyczną. Dobre wieści dla melomanów

serwis z muzyką klasyczną

Apple poinformował o przejęciu serwisu streamingowego Primephonic specjalizującego się w udostępnianiu muzyki klasycznej. To pozwoli mu rozbudować jego własną ofertę w tym obszarze – w tym stworzyć nową aplikację dla melomanów.

Powstały trzy lata temu start-up Primephonic kusił nagraniami cenionych wykonawców muzyki klasycznej, wzbogacał je rekomendacjami znawców, tworzył specjalne listy dla mniej i bardziej „zaawansowanych” fanów klasyki – jednym słowem w swoim obszarze robił wiele dobrego. 

Ale za mało, by osiągnąć sukces rynkowy. To w niszy, jaką jest dzisiaj muzyka poważna, wymaga działania na rynku globalnym, a to już było niemożliwe dla start-upu. Potrzebny był partner i ten faktycznie się znalazł. To Apple.

Amerykański koncern przejął Primephonica. Dzięki temu – jak twierdzi Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music and Beats – że wkrótce Apple zaoferuje najlepszy serwis z muzyką klasyczną na świecie.

To ma się dziać na dwóch płaszczyznach. O tysiące albumów z najwyższą jakością ma zostać powiększona biblioteka Apple Music.

Ponadto Apple zamierza stworzyć specjalną aplikację adresowaną do wielbicieli muzyki klasycznej – ma pojawić się w przyszłym roku.

Foto: Niek Verlaan z Pixabay.

Czytaj więcej: Za kilka miesięcy będzie nowy Mac mini. Zastąpi najmocniejszą wersję z Intelem.
Czytaj więcej: Bardzo drogich zegarków Apple Watch nie będzie? To bez sensu – piszą w Bloombergu.

Podziel się artykułem