Za kilka miesięcy będzie nowy Mac mini. Zastąpi najmocniejszą wersję z Intelem

Mac mini m1

Mark Gurman z Bloomberga, zwykle dobrze poinformowany dziennikarz technologiczny, twierdzi, że Apple pracuje nad nowym komputerem Mac mini, który ma zastąpić topowe wersje z procesorami Intela.

W ubiegłym roku Apple wprowadził na rynek nowe komputery Mac mini ze swoim pierwszym, wydajnym i bardzo energooszczędnym procesorem M1. Zastąpiły one tańsze Mac mini z kościami Intela. Nadal jednak Apple sprzedaje Mac mini z procesorami i5 i i7 ósmej generacji produkowanymi przez najbardziej znanego wytwórcę procesorów na świecie. Są droższe od modeli z procesorem M1 i mają też więcej portów – to maszyny przeznaczone do intensywnej pracy, np. w programach graficznych i do montażu wideo.

Apple, zdaniem Gurmana chce zastąpić „intelowskie” Mac mini modelami z jego własnymi procesorami. Mają to być kości budowane na bazie M1 ale z większą ilością rdzeni – zarówno tych podstawowych, jak i odpowiadających za przetwarzanie grafiki. 

Oczywiście te nowe Maki, poza tym, że będą bardzo wydajne, będą miały również odpowiednią liczbę portów dla profesjonalistów, pozwalającą podłączyć więcej urządzeń wymagających bardzo szybkich łączy –  tym np. monitorów, dysków twardych itd. Możliwe też, że będą wyglądać nieco inaczej od sprzedawanych aktualnie minikomputerów Apple’a.

Gurman spodziewa się, że nowy high-endowy M1X Mac mini pojawi się w sklepach w ciągu kilku miesięcy.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: Bardzo drogich zegarków Apple Watch nie będzie? To bez sensu – piszą w Bloombergu.
Czytaj więcej: Doczepiane na magnesach ładowarki, czyli Realme idzie śladem Apple’a.

Podziel się artykułem