Doczepiane na magnesach ładowarki, czyli Realme idzie śladem Apple’a

realme flash

Za chwilę na rynku pojawi się Realme Flash – pierwszy smartfon z Androidem, do którego będziemy mogli doczepić montowany na magnesach powerbank.

Apple już to ma – system nazywa się MagSafe i do nowych iPhonów można przyczepić indukcyjną bezprzewodową ładowarkę na magnesie. Albo oryginał od Apple’a, albo produkt wyprodukowany przez mniejszą firmę specjalizującą się w wytwarzaniu akcesoriów do komórek. Teraz Realme ten pomysł chce przenieść do świata Androida – twierdzi portal GSMArena.

Nowy system magnetycznego mocowania akcesoriów do smartfonów Realme nazywa się MagDart. A pierwszym telefonem, który będzie go obsługiwał jest Realme Flash – to zaawansowana  komórka z głównym aparatem z trzema obiektywami, zakrzywionym ekranem wysokiej jakości, Snapdragonem 888 na pokładzie i choć jedną wersją, która będzie miała 12 GB RAM i 256 GB pamięci na aplikacje i dane.

Do tego modelu będzie można doczepić na magnesach dwie indukcyjne ładowarki Realme. Albo większą z wbudowanym wiatraczkiem i mocą ładowania sięgającą aż 15 W, czyli rekordowo dużą jak na indukcyjne i magnetyczne rozwiązanie. Albo mniejszą, ładnie wyglądającą, ale o mniejszej mocy i pojemności.

Realme oficjalnie ma zaprezentować nowy smartfon i system MadDart w ciągu najbliższych kilku dni.

Foto: GSMArena/Gizmochina.

Czytaj więcej: Galaxy Z Fold 3 z kamerką do selfie pod ekranem i nowym szkłem na głównym aparacie.
Czytaj więcej: Nadciąga kolejny „tani” iPhone. Co będzie nowego w modelu SE 3?

Podziel się artykułem