Za chwilę w Twoim smartfonie pojawi się kilka nowości. Google aktualizuje Androida

android gwiazdki wiadomości

Google poinformowało na swoim blogu, że rozpoczyna rozsyłanie aktualizacji Androida do ponad 3 mld aktywnych urządzeń z tym systemem. Jest bardzo prawdopodobne, że nowe funkcje zaraz pojawią się również w Twojej komórce.

Google obiecuje, że najnowszą aktualizację chce rozesłać do wszystkich kompatybilnych urządzeń jeszcze przed wakacjami. Trafią na naszą komórkę najprawdopodobniej dzięki mechanizmowi automatycznych uaktualnień – autoryzowanych za każdym razem przez producenta naszego smartfonu. O ile oczywiście tej funkcji nie zablokowaliśmy. 

Tym razem nowa aktualizacja dla wszystkich wprowadza co najmniej kilka interesujących i faktycznie przydatnych funkcji.

Wśród nich jest np. możliwość oznaczania ważnych wiadomości tekstowych specjalnymi gwiazdkami. Dzięki temu będzie nam do nich łatwiej później dotrzeć.

Do tych wiadomości – to kolejna nowa funkcja – będzie nam łatwiej dodać animowane Emoji z klawiatury Androida. Będzie nam ona podpowiadała, które „obrazki” w danej chwili wydają się najbardziej odpowiednie.

Zmieni się też między innymi Android Auto – będzie nam w stanie szybko podać informację, gdzie znajduję się najbliższa ładowarka do samochodów elektrycznych. 

No i gdybyśmy wybrali się w rejon, gdzie są trzęsienia ziemi, to możliwe o tym, że nadchodzi i powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować, powiadomi nas nasz telefon. Google rozszerzyło działanie tej funkcji na kolejne kraje.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Google będzie miało sklep. Na początku jeden, a potem to się zobaczy.
Czytaj więcej: Po pandemii kupujemy smartfony jak szaleni. Apple zaciera ręce.

Podziel się artykułem