Obraz, który gra staje się rzeczywistością. IKEA wprowadza nowy głośnik z linii SYMFONISK

Symfonisk obraz

IKEA zapowiedziała wprowadzenie w lipcu do swoich sklepów nowego bezprzewodowego głośnika. Został stworzony wspólnie ze spółką Sonos.

O tym, że Szwedzi z Amerykanami pracują nad nowymi głośnikami, pisaliśmy już w kwietniu. Wtedy też przypuszczaliśmy, że jedną z nowości będzie głośnik-obraz. I właśnie taki IKEA właśnie pokazała światu na pierwszy zdjęciach. 

Już 15 lipca nowy SYMFONISK – tym razem w formie obrazu – będzie można kupić w pierwszych salonach IKEI.

Mówiąc precyzyjnie, to bardziej grająca ramka do obrazu niż sam obraz. „Płótno” z konkretną pracą będzie można bowiem zmienić – kupić najbardziej interesujący „malunek”. IKEA nie mówi na razie ile takich prac będzie. Za to już wiemy, że sam głośnik będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Nowy SYMFONISK komunikuje się ze źródłem dźwięku za pomocą Wi-Fi. Może pracować samodzielnie lub w układzie stereo. Musi mieć własne zasilanie, co zresztą w postaci kabla widać na zaprezentowanych zdjęciach. Można go poza tym powiesić na ścianie lub go o nią oprzeć.

Polskiej ceny głośnika jeszcze nie znamy. W Stanach ma kosztować 199 dol. Za 19,99 dol., będzie można natomiast zakupić tam bardziej pasujący nam „obraz” do grającej „ramki”.

Warto jeszcze dodać, że nowy SYMFONISK, to trzeci już wspólny głośnik IKEi i Sonosa – wcześniej firmy opracowały wspólnie głośnik-lampkę nocną i głośnik-półkę. Te możemy już od dość dawna kupić w sklepach IKEi w Polsce.

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Piekło zamarzło. Po 70 latach IKEA kończy druk katalogu.
Czytaj więcej: Telefon naładowany do pełna w 8 minut. Xiaomi ma najszybszą ładowarkę na świecie.

Podziel się artykułem