To już pewne i zbadane. Dwa dni pracy zdalnej zostanie na dłużej – nawet po pandemii

praca zdalna

Znana firma badawcza Forrester przeprowadziła ankietę wśród firm z Europy i Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że wyraźna większość planuje przejście na stałe na hybrydowy model pracy.

Z odpowiedzi na ankiety rozesłane przez Forrestera wynika, że aż 70 proc. firm z USA i Europy planuje przejść na stałe na model hybrydowy. To oznacza tutaj pracę zdalną ich pracowników w wymiarze co najmniej dwóch dni w tygodniu.

Zdaniem analityków Forrestera ta zmiana będzie niosła duże korzyści – zarówno dla zatrudnionych, jak i pracodawców. Wydajność tych pierwszych może wzrosnąć, ponadto firmy zyskają dodatkowo na zmniejszeniu liczby odejść z pracy. 

Co ciekawe, docelowy model hybrydowy nie oznacza, że już teraz wszyscy chcą wracać do biur. Ponad połowa ankietowanych pracowników w USA chce pracować zdalnie cały czas aż do wygaśnięcia epidemii.

A to może jeszcze potrwać – tak też myśli spora część zatrudnionych po jednej i drugiej stronie Atlantyku. 54 proc. europejskich pracowników i 47 proc. ze Stanów nie wierzy w to, że trwające już szczepienia definitywnie zakończą ponurą przygodę ludzkości z koronawirusem.

Foto: Firmbee z Pixabay.

Czytaj więcej: Netflix ma nowy pomysł. Poza filmami będzie nam udostępniał gry.
Czytaj więcej: Apple iPad Pro, czyli Amerykanie mają coś, czego żadna konkurencja nie ma.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *