To już pewne i zbadane. Dwa dni pracy zdalnej zostanie na dłużej – nawet po pandemii

praca zdalna

Znana firma badawcza Forrester przeprowadziła ankietę wśród firm z Europy i Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że wyraźna większość planuje przejście na stałe na hybrydowy model pracy.

Z odpowiedzi na ankiety rozesłane przez Forrestera wynika, że aż 70 proc. firm z USA i Europy planuje przejść na stałe na model hybrydowy. To oznacza tutaj pracę zdalną ich pracowników w wymiarze co najmniej dwóch dni w tygodniu.

Zdaniem analityków Forrestera ta zmiana będzie niosła duże korzyści – zarówno dla zatrudnionych, jak i pracodawców. Wydajność tych pierwszych może wzrosnąć, ponadto firmy zyskają dodatkowo na zmniejszeniu liczby odejść z pracy. 

Co ciekawe, docelowy model hybrydowy nie oznacza, że już teraz wszyscy chcą wracać do biur. Ponad połowa ankietowanych pracowników w USA chce pracować zdalnie cały czas aż do wygaśnięcia epidemii.

A to może jeszcze potrwać – tak też myśli spora część zatrudnionych po jednej i drugiej stronie Atlantyku. 54 proc. europejskich pracowników i 47 proc. ze Stanów nie wierzy w to, że trwające już szczepienia definitywnie zakończą ponurą przygodę ludzkości z koronawirusem.

Foto: Firmbee z Pixabay.

Czytaj więcej: Netflix ma nowy pomysł. Poza filmami będzie nam udostępniał gry.
Czytaj więcej: Apple iPad Pro, czyli Amerykanie mają coś, czego żadna konkurencja nie ma.

Podziel się artykułem