Netflix może być (lekko) znokautowany. Amazon chce kupić studio MGM (Metro-Goldwyn-Mayer)

MGM lew

Amazon potwierdził plotki – pracuje nad zakupem legendarnego studia z Hollywood. Za Metro-Goldwyn-Mayer chce zapłacić astronomiczne 8,45 mld dol.

Studia MGM nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ryczącego lwa od niemal już 100 lat z czołówki jego filmów widział niemal każdy, kto chodził lub chodzi do kina, oglądał lub oglądał telewizję lub teraz jest wielbicielem „konsumpcji treści wideo” z internetu. MGW to jedna z najważniejszych ikon Hollywood.

Amazon kupując MGM, nabędzie prawa do ponad 4 tys. filmów – wśród nich są np. takie rynkowe   hity jak seria z Jamesem Bondem, Rocky, RoboCop lub Różowa pantera. MGM to też ponad 17 tys. odcinków przeróżnych seriali – w tym np. Wikingów. MGW to również reality shows.. 

Jednym słowem w przepastnej bibliotece legendarnego studia jest morze atrakcyjnych tytułów, a do tego samo studio z armią zaprzyjaźnionych gwiazd i reżyserów jest w stanie wyprodukować w zasadzie dowolny film, serial lub program telewizyjny.

Za to bogactwo Amazon chce zapłacić. 8,45 mld dol.  – ogromne pieniądze. I jak to zrobi, oferta serwisu Amazon Prime Video może nagle przenieść się na zupełnie innych poziom.

NIe tylko ze względu na udostępnienie części zasobów MGM, ale również dlatego, że studio z Hollywood pozwoli zwiększyć produkcję unikatowych nowych treści dla serwisu streamingowego Amazonu. Taką chęć zresztą wyraźnie komunikuje już firma Jeffa Bezosa.

Nie wiadomo kiedy zakup MGM przez Amazon ma być sfinalizowany. Pewne jest tylko to, że przy takim przejęciu, procedur jest dużo – będą się tutaj musiały wypowiedzieć np. urzędy antymonopolowe.  

Kiedy jednak transakcja się ziści, wtedy na rynku telewizji internetowej rozpocznie się nowe rozdanie. Netflix już jest pod ogromną presją…

Foto: Ray Miller z Pixabay.

Czytaj więcej: Netflix ma nowy pomysł. Poza filmami będzie nam udostępniał gry.
Czytaj więcej: [TEST] Idealny gadżet na wakacje? Huawei X Gentle Monster Eyewear II, czyli grające okulary.

Podziel się artykułem