[TEST] Idealny gadżet na wakacje? Huawei X Gentle Monster Eyewear II, czyli grające okulary

Huawei X Gentle Monster Eyewear II

Słońce, plaża, opcjonalnie park w mieście. Do tego przyjemnie sącząca się muzyka na tle dźwięków morza lub miasta i jeszcze okulary przeciwsłoneczne o atrakcyjnym wyglądzie. Jednym słowem pełen chillout – to nam mogą dać okulary Huawei X Gentle Monster Eyewear II.

Matury już za nami, za chwilę skończy się szkoła i egzaminy na uczelniach – jednym słowem nadciągają wakacje. Do tego mogą być bardzo przyjemne – bo koronawirus odpuszcza, również dzięki szczepieniom. W takim świecie nic tylko spakować do plecaka swój ulubiony gadżet i ruszyć na wakacyjny podbój świata.

Tym gadżetem mogą być okulary przeciwsłoneczne z wbudowanymi głośniczkami Huawei X Gentle Monster Eyewear II – do tego by wspomóc odczuwanie wakacyjnego totalnego luzu nadają się wyśmienicie. Sprawdziliśmy.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – wygląd ma znaczenie

Na pierwszy rzut oka Huawei X Gentle Monster Eyewear II wyglądają jak okulary przeciwsłoneczne o oryginalnym wyglądzie. Każdemu na pewno się nie spodobają – to kwestia gustu – ale na pewno widać, że projektanci z China trochę się tu natrudzili. Jest co najmniej intrygująco.

Kiedy weźmiemy okulary do ręki, wtedy zobaczymy, że w nausznikach mają niewielkie nacięcia nad uszami – pod nimi umieszczono niewielkie głośniczki.

Do tego mamy jeszcze solidne etui, wyraźnie sugerujące, że Huawei X Gentle Monster Eyewear II to gadżet z kategorii luksusowych. Etui jest równocześnie ładowarką do okularów – z tyłu ma gniazdo do podłączenia stosownego przewodu zasilania.

Wszystko – czyli etui i okulary – jest wykonane starannie. Zawiasy w okularach są pewne, wszystkie tworzywa przyjemne w dotyku, same szkła to wysokiej klasy markowy Zeiss. Ewidentnie mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – obsługa łatwa i przyjemna

Parowanie oryginalnych okularów chińskiego producenta to banał. Standardowo robimy to przez Bluetootha – by ten proces rozpocząć po to z tyłu etui umieszczono niewielki przycisk.

Po sparowaniu to już nic, jak tylko odpalić Spotify lub inną aplikację z muzyką i ze szklanką z napojem chłodzącym lub z pucharem z lodami usiąść na leżaku w jakimś przyjemnym wakacyjnym miejscu. 

Co ważne, za pomocą słuchawek – bez konieczności sięgania po smartfon – można zmienić głośność odtwarzania muzyki, zrobić sobie małą przerwę lub przeskoczyć do kolejnego utworu. Robimy to za pomocą prostych gestów – stukając w jeden z zauszników lub przesuwają po nim palcem.

Można zainstalować na komórce dodatkową aplikację, która pozwala między innymi zdefiniować, które z tych prostych gestów, mają być przyporządkowane do konkretnych funkcji.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – jak każdy rasowy gadżet – potrafią też przyjemnie zaskoczyć. Np. zdjęte z nosa zatrzymują odtwarzanie muzyki, kiedy je ubierzemy – wznawiają nagranie.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – jak to gra

Okulary wyglądają zatem nieźle, obsługa ich jest komfortowa. A jak grają?

To nie jest sprzęt, który może rywalizować z jakimikolwiek dobrymi słuchawkami nausznymi lub dousznymi. To inny typ urządzenia.

W Huawei X Gentle Monster Eyewear II nie usłyszymy potężnych basów, ani każdego szmeru na nagraniu. Nie… Muzyka będzie docierała do nas trochę jakby z oddali. Przyjemne wrażenie, zwłaszcza kiedy zależy nam na tym, by równocześnie rejestrować to, co dzieje się dookoła, ale na pewno Huawei X Gentle Monster Eyewear II nie jest sprzętem dla audiofilii. 

Kiedy w miejscu publicznym słuchamy muzyki z Huawei X Gentle Monster Eyewear II wszystko będzie w porządku, jeżeli nie przesadzimy z głośnością. Kiedy jednak przekroczymy pewien próg, ludzie dookoła nas zaczną słyszeć melodyjne popiskiwania z naszych okularów. To niekoniecznie będzie dla nich miłe.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – mikrofony i bateria

Okulary mają wbudowane dwa mikrofony kierunkowe, doskonale więc nadają się do tego, by wykorzystać je do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Z tym pomysłowy sprzęt Huawei radzi sobie bardzo dobrze. Zarówno głośno i wyraźnie słyszymy naszego rozmówcę, jak i dobrze on nas słyszy. W trakcie rozmów trzeba jednak pamiętać, że jak podniesiemy za bardzo głośność w okularach, to nasz rozmówca będzie również słyszalny dla wszystkich znajdujących się dookoła. 

Huawei X Gentle Monster Eyewear II są w stanie w teorii działać na jednym naładowaniu do 5 godzin. Nam w trybie „mieszanym” – trochę rozmów, dużo muzyki – udało się z nich korzystać przez ponad 4 godziny.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II – czy warto?

Nie patrz na Huawei X Gentle Monster Eyewear II jak na wysokiej klasy słuchawki – to nie to. Nie patrz też, jak na sprzęt, który wygodnie pozwoli prowadzić rozmowy telefoniczne bez trzymania smartfonu w ręce – to tutaj tylko dodatek, poza tym na nosie musisz mieć wtedy cały czas przeciwsłoneczne okulary.

Huawei X Gentle Monster Eyewear II to pomysłowy, dobrze zrobiony technologiczny gadżet modowy. Na wakacje dla wielu niemal idealny.

Wadę ma jedną. Te okulary są dość drogie. 1399 zł to cena oficjalna. Trochę dużo, jak na drobną wakacyjna przyjemność, ale… pomyśleliśmy, że zimą na stoku narciarskim we Włoszech też się mogą przydać.

Czytaj więcej: [TEST] Oppo Reno 4 Lite – ładnie wygląda i robi dobre zdjęcia. Na średniej półce to dużo.
Czytaj więcej: [TEST] Poco F2 Pro – wydajny flagowiec za dobre pieniądze.

Podziel się artykułem