Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 2 będą jeszcze trwalsze i (częściowo) wodoodporne

galaxy z fold 2

Smartfony z zaginanymi ekranami mają dwie wady. Są drogie i delikatne. To drugie ma się za chwilę znacząco zmienić.

Portal SamMobile twierdzi – powołując się na pewne choć animowe źródło – że dwa kolejne modele smartfonów Samsunga ze składanymi ekranami otrzymają rating IP. Tym samym staną się wyraźnie bardziej odporne na pył i wodę od aktualnie produkowanych zaginanych komórek. Przypomnijmy, że dotąd żaden smartfon ze składanym wyświetlaczem nie otrzymał ratingu IP. A to dość poważny problem, bowiem mówimy o sprzęcie kosztującym nawet powyżej 2 tys. dol.

Nie wiadomo, jaki dokładnie certyfikat IP otrzymają nowe komórki. Wątpliwe by była to np. norma IP68. Bardziej prawdopodobne są oceny na poziomie IP54, co w praktyce oznacza, że telefon przetrwa niezbyt drobne zapylenie i przypadkowe niezbyt obfite zachlapania. Na początek to i tak sporo.

Wprowadzenie przez Samsunga norm IP do świata zaginanych telefonów oznacza, że Koreańczycy nadal intensywnie pracują nad poprawą ich trwałości. To kolejny krok po wprowadzeniu np. w Galaxy Z Flip po raz pierwszy dodatkowej ultracienkiej szklanej powłoki UTG na ekran i solidnego, wytrzymującego tysiące cykli, zawiasu. Podobne rozwiązania pojawiły się też w Galaxy Z Fold 2. 

Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 2 mają pojawić się na rynku w lipcu. Będą to ponoć jedyne w tym roku rozkładane smartfony Samsunga.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung pracuje nad dwukrotnie składanym smartfonem. Taki będzie już Galaxy Fold Z 3?
Czytaj więcej: Mi MIX FOLD – pierwszy składany smartfon Xiaomi. Największy na rynku i z potężnymi podzespołami.

Podziel się artykułem