IKEA za chwilę z nowymi głośnikami. Jednym z nich ma być głośnik-lampa, drugim głośnik-obraz

symfonisk lampa

Wkrótce w ofercie szwedzkiego producenta mebli pojawią się dwa nowe produkty przygotowanego razem ze spółką Sonos. W sieci coraz więcej się o nich spekuluje.

Pod koniec 2017 roku Szwedzi razem z amerykańską spółką Sonos specjalizującą się w produkcji głośników bezprzewodowych podpisali umowę o współpracy. Jej efektem były pojawienie się dwa lata później w sklepach IKEI dwóch nowych produktów – głośników Symfonisk. Pierwszy z nich jest równocześnie lampką stołową idealnie nadającą się do postawienia na szafce obok łóżka. Drugi może funkcjonować jako nieduża podwieszana półka. 

Z czasem linia produktów Symfoniks została rozbudowana o garść akcesoriów w rodzaju uchwytów do mocowania tych głośników, dodatkowych ramek zmieniających ich kolor lub pilota pozwalającego zdalnie nimi sterować. Teraz nadszedł czas na dalszą rozbudowę linii produktów Symfonisk.

Po pierwsze, za chwilę w salonach IKEA pojawi się nowa wersja głośnika przypominającego lampę.

Nie jest jasne, czy będzie to głośnik, który zastąpi aktualny model, czy tez będzie równolegle z nim oferowany. Nie wiadomo też, czym będzie się również różnił od pierwszego głośnika-lampy.

Drugą nowością ma być głośnik-obraz. Nie wiemy, jakich będzie rozmiarów i w ilu wersjach będzie istniał, ale sam pomysł zapowiada się interesująco. Zwłaszcza, że takie głośniki ze znakiem IKEA, choć niekoniecznie muszą być tanie, to na pewno będą kosztowały mniej od konkurencyjnych, istniejących już na rynku, drogich i bardzo niszowych rozwiązań.

Głośniki-obrazy sprzedaje teraz np. spółka Soundwall w cenie od nieco ponad 1000 dolarów w górę. 

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Piekło zamarzło. Po 70 latach IKEA kończy druk katalogu.
Czytaj więcej: IKEA wkrótce nas zaskoczy. Zaplanujesz szybko swój pokój marzeń z pomocą aparatu w komórce.

Podziel się artykułem