Za Teslę można już zapłacić bitcoinami. Na razie tylko w USA. Ale za chwilę również w Polsce

bitcoin

Elon Musk napisał we wtorek na Twitterze, że można już kupować Tesle, płacąc za nie bitcoinami. Producent aut uruchomił też stosowną stronę z informacjami, jak przeprowadzić taką transakcję. 

To, że Tesla i jej szef pokochali najbardziej popularną kryptowalutę na świecie wiemy już od pewnego czasu. W lutym Musk oznajmił, że Tesla kupił bitcoiny za imponującą kwotę 1,5 mld dol. Ta informacja wstrząsnęła rynkiem. Musk zapowiedział również wtedy, że wkrótce Tesla zacznie akceptować transakcje rozliczane w bitcoinach.

I właśnie to się stało. We wtorek twórca Tesli poinformawał na Twitterze, że można już zapłacić za samochód elektryczny z jego firmy bitcoinami. 

Na razie tylko w Stanach, ale ma się to wkrótce zmienić. Możliwość płatności w bitcoinach dla klientów Tesli spoza USA pojawić się ma jeszcze w tym roku.

Producent elektrycznych samochodów uruchomił już specjalną stronę z informacjami dla zainteresowanym zakupem za bitcoiny. Wyjaśnia tam w kilku punktach wątpliwości związaną z tą formą płatności. 

Musk i Tesla podkreślają, że zakupy ich samochodów elektrycznych za bitcoiny są bezpieczne – również dlatego, że Tesla bezpośrednio przetwarza za pomocą własnych specjalnych komputerów każdą z transakcji.

Foto: Gerd Altmann z Pixabay.

Czytaj więcej: Chiński rząd boi się, że Tesle podsłuchują urzędników i zabrania im z nich korzystać.
Czytaj więcej: Kia EV6 – pierwsze zdjęcia. Za chwilę do salonów wjedzie ładny elektryczny samochód.

Podziel się artykułem