Samsung pracuje nad dwukrotnie składanym smartfonem. Taki będzie już Galaxy Fold Z 3?

Samsung fold 3 render

Agencja Nikkei twierdzi, powołując się na liczne źródła, że Samsung intensywnie pracuje nad smartfonem, w którym ekran składa się w dwóch miejscach. Ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Wraca pomysł smartfonu z dwukrotnie zaginanym ekranem. Pierwszy raz było o nim głośno już w 2018 – wtedy okazało się, że Samsung opatentował takie rozwiązanie.

Potem temat wracał co pewien czas w mediach technologicznych – np. jesienią ubiegłego roku efektowne jego rendery stworzyła Sarang Sheth z Yanko Design wraz z serwisem LetsGoDigital (to między innymi to zdjęcie, które widzimy powyżej). Teraz o odważnym projekcie koreańskiego koncernu pisze agencja Nikkei.

Jej zdaniem prace nad dwukrotnie składanym smartfonem są mocno zaawansowane. Samsung, jej zdaniem, chce by to urządzenie zadebiutowało na rynku jeszcze w tym roku.

Nowy smartfon będzie produktem z najwyższej półki, adresowanym głównie do tych użytkowników, którzy wcześniej kupowali modele Galaxy Note. Urządzenie ma ponoć obsługiwać elektroniczny rysik.

A sam pomysł dwukrotnego złożenia ekranu ma sporo korzyści. W efekcie po rozłożeniu powstanie nie bardziej kwadratowy ekran jak w Galaxy Fold, ale prostokątny o proporcjach około 16:9. a więc np. idealny do odtwarzania filmów. 

Foto: Sarang Sheth/LetsGoDigital.

Czytaj więcej: Motorolę Edge+ można zamienić w komputer lub konsolę za pomocą niedużego gadżetu.
Czytaj więcej: Jedna dobra matryca w telefonie to mało. W nowym smartfonie ZTE Axon mają być aż trzy.

Podziel się artykułem