JetFlash 930C – pendrive z dwoma złączami, które pasują do komputera i smartfonu

pendrive dwa porty USB A C

Transcend wprowadza na polski rynek nowego pendrive’a JaetFalsh 930C. Ma dwa różne złącza USB, więc łatwo podłączymy go do każdego komputera, tabletu lub smartfonu.

JetFlash 930C został wyposażony w podwójne złącze USB, więc współpracuje zarówno z urządzeniami z portem USB typu C, jak i typu A.

W praktyce oznacza to, że podłączymy go bardzo łatwo do dowolnego komputera oraz konsoli jak i tabletu lub smartfonu, gdzie normą jest „małe” gniazdo USB.

Nowy pendrive jest szybki. Wspiera standard USB 3.2 Gen 1 oraz zainstalowano w nim szybkie kości pamięci 3D NAND. To przekłada się na prędkość odczytu dochodząca do 420 MB/s i prędkość zapisu sięgającą  400 MB/s. 

JetFlash 930C będzie sprzedawcy w trzech wersjach pojemnościowych: 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. 

Wysoka prędkość odczytu i zapisu danych oraz znaczna pojemność powodują, że nowy pendrive firmy Transcend sprawdzi się zarówno do przechowywania zdjęć i dokumentów, jak i filmów i gier.

JetFlash 930C robi ponadto wrażenie całego nośnika – zamknięto go w solidnej aluminiowej połyskującej na złoto obudowie. Producent daje też na niego 5 lat gwarancji.

Transcend dodatkowo proponuje do pendrive’a dwie dodatkowe bezpłatne aplikacje. Pierwszą jest TRANSCEND Elite. Jest ona kompatybilna z systemami: macOS oraz Windows i pozwala między innymi na tworzenie kopii zapasowych, przywracanie oraz szyfrowanie danych.

Drugim programem jest RecoveRx – to bezpłatne narzędzie do odzyskiwania danych. Umożliwia dogłębne przeszukiwanie pamięci urządzenia w poszukiwaniu śladów usuniętych plików, w tym zdjęć cyfrowych, dokumentów, muzyki i filmów.

JetFlash 930C do sprzedaży trafu pod koniec marca. Sugerowane ceny to 265 zł za 128 GB, 380 zł za 256 GB oraz 459 zł za 512 GB. 

Foto: Transcend.

Czytaj więcej: Motorolę Edge+ można zamienić w komputer lub konsolę za pomocą niedużego gadżetu.
Czytaj więcej: [TEST] Poco F2 Pro – wydajny flagowiec za dobre pieniądze.

Podziel się artykułem