Kolejny Terminator będzie animowany. Narysuje go studio z Japonii za pieniądze Netfliksa

terminator nowy anime

Netflx nawiązał współpracę z japońskim studio anime Production I.G. Przez to ma powstać animowany serial osadzony w świecie Terminatora.

– Terminator to jedna z najbardziej kultowych historii science-fiction, jakie kiedykolwiek powstały i z czasem zyskała na znaczeniu w naszym świecie – powiedział John Derderian, wiceprezes Netflix ds. Japonii i anime dla magazynu Variety. Trudno się z tym nie zgodzić. 

Netlifx ma przy tym pomysł, jak tę popularność przekłuć na konkretny projekt. Razem z japońskim studio anime Production I.G, tym samym, które stworzyło animacje oparte na popularnej serii mangi Ghost in the Shell, chce wyprodukować serial z Terminatorami w roli głównej – tym razem animowany.

– Nowy serial animowany będzie eksplorował ten wszechświat w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie robiono. Nie możemy się doczekać, aż fani doświadczą tego niesamowitego nowego rozdziału w epickiej bitwie między maszynami a ludźmi – dodał dla Variety John Derderian.

Serial może się udać, nie tylko dlatego, że za jego produkcję zabierają się uznani specjaliści od japońskiej animacji, ale również dlatego, że do pracy przy nim Netflix zachęcił ponoć również Skydance Media, spółkę produkcyjną, która stała za dwoma ostatnim Terminatorami.

Cały ten projekt wpisuje się w trend rosnącej popularności animacji w serwisach streamingowych. Wielu lubi takie produkcje, co potwierdzają też statystyki. Wg danych zaprezentowanych przez Variety jesienią ubiegłego roku aż 100 mln gospodarstw domowych obejrzało choć jedną animację na Netfliksie od października 2019 roku do września 2020 roku.

To wszystko sugeruje, że animowanych seriali będzie wkrótce jeszcze więcej w telewizjach streamingowych.

Foto: Stefan Keller z Pixabay.

Czytaj więcej: Diablo 2 Resurrected – kultowa gra sprzed ponad 20 lat zostanie zremasterowana.
Czytaj więcej: Framework Laptop – wymienisz w nim wszystko: pamięć, procesor, dysk, a nawet porty i klawiaturę.

Podziel się artykułem