Realme GT będzie najtańszym smartfonem na rynku z topowym procesorem Snapdragon 888

realme

Trzy, cztery czy nawet pięć tysięcy złotych za topowe modele znanych producentów smartfonów stały się normą. Na szczęście nie wszyscy chcą bić rekordy w konkursie, czyj telefon będzie najdroższy.

Xu Qi Chas, szef Realme, napisał na Weibo, chińskim mikroblogu, że flagowy model jego firmy – Realme GT – będzie kosztował tyle samo, co ubiegłoroczny The Realme X50 Pro.

To oznacza, że przynajmniej w dniu debiutu – 4 marca – Realme GT będzie najtańszym flagowcem z najbardziej wydajną teraz kością Snapdragon 888.  

Co w praktyce oznacza, że GT będzie kosztował tyle samo co X50 Pro?

Kiedy ten ostatni wszedł na polski rynek (stało się to w maju ubiegłego roku), jego bazowy model z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane kosztował 3 tys. zł bez złotówki. W przedsprzedaży dodatkowo pojawiła się zniżka wysokości 200 zł. Teraz taki telefon kupimy za niecałe 2600 zł.

W Realme GT znajdziemy sporo interesujących rozwiązań. Wśród nich ekran QHD+ AMOLED z odświeżaniem 160 Hz, bateria 5000 mAh pojemności z funkcją szybkiego ładowania przewodową ładowarką o mocy 125 W i potrójny aparat główny, w którym najważniejsza matryca będzie miała 64 MPix.

Foto: Realme.

Czytaj więcej: Za małe literki na smartfonie? Google już wie, jak ten problem rozwiązać.
Czytaj więcej: Wielki Samsung Galaxy F62 z dużą baterią w bardzo dobrej cenie. Niestety, nie u nas.

Podziel się artykułem