Diablo 2 Resurrected – kultowa gra sprzed ponad 20 lat zostanie zremasterowana

diablo 2 oraz wersja ressurected

Jeszcze w tym roku zainteresowani będą mogli powrócić w nowym wydaniu do gry wideo uznanej za jedną z najlepszych w historii. Studio Blizzard zapowiedziało Diablo 2 Resurrected.

Diablo 2 wydane w połowie 2000 roku to jeden z najbardzej znanych i cenionych tytułów w świecie gier wideo. Zdaniem wielu to najlepsza gra do tej pory z gatunku RPG-hack and slash, a więc takich, w których kluczowym elementem rozrywki i rozwoju postaci jest nie rozwiązywanie zagadek i toczenie długich dialogów, ale prosta eliminacja setek wrednych kreatur pojawiających się w kolejnych miejscach odkrywanego przez nas świata.

Diablo 2 Resurrected ma być powrotem do przeszłości niemal w skali 1:1. Rozrywka, postaci, fabuła – to wszystko ma być jak w pierwowzorze. Za to grafika to już nowy świat – rozdzielczość 4K, odświeżanie ekranu do 144 Hz.

Co również ważne, Diablo 2 Resurrected pojawi się nie tylko w wersji na pecety, ale również – po raz pierwszy – na prawie wszystkie współczesne konsole: Xbox Series X, Xbox One, PS5, PS4 i Nintendo Switch.

Blizzard zapowiada przy tym, że tę samą postać będzie można rozwijać na różnych platformach sprzętowych – bawić się będzie można np. w domu na PS5 i w wolnych chwilach na odpowiednio wydajnym laptopie, np. gdzieś na wakacjach.

Diablo 2 Resurrected – dodatek i wymagania sprzętowe

Blizzard podda remasteringowi nie tylko Diablo 2, ale również popularny dodatek do gry z 201 roku – The Lord of Destruction.

Nie podano daty premiery nowej gry, ale stać to się ma jeszcze w tym roku. Kto chce w specjalnym serwisie Blizzarda, może zapisać się na testy Diablo 2 Resurrected. Tam też jest efektowne wideo pokazujące różnice pomiędzy grą sprzed lat, a jej nadchodzącą odświeżoną wersją.

Wiadomo też już sporo o wymaganiach sprzętowych, jakie Diablo 2 Resurrected będzie wymagać w wypadku wersji PC. Zatem nasz komputer będzie musiał mieć Windows 10, procesor co najmniej Intel Core i3-3250 lub AMD FX-4350, kartę graficzną Nvidia GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850  i 8 GB RAM. Co ciekawe, wymagane też będzie szerokopasmowe łącze internetowe.

Foto: Blizzard.

Czytaj więcej: Vaio Z – waży tylko 1 kg, na jednym naładowaniu działa do 18 godzin. Laptop idealny?
Czytaj więcej: Hakerski atak na CD Projekt. Spokojnie. W tej branży to się niestety zdarza.

Podziel się artykułem