Vaio Z – waży tylko 1 kg, na jednym naładowaniu działa do 18 godzin. Laptop idealny?

vaio Z

Zaprezentowany właśnie Vaio Z ma obudowę z włókien węglowych i jest najlżejszym laptopem z wydajnymi procesorami Intela serii H. Na tym jego zalety się oczywiście nie kończą.

Kiedyś marka Sony należała do Vaio i była synonimem głównie drogich, ale bardzo ładnych, przemyślanych stylistycznie notebooków. To były takie MacBooki tyle, że z Windows.

Vaio od 2014 roku jest marką samodzielną, ale dalej japońską i dalej tworzącą zaawansowane, nietuzinkowe laptopy. Nowy Vaio Z jest tego najlepszym dowodem.

Umieszczono go w obudowie wykonanej z włókien węglowych. To pozwoliło nie tylko obniżyć jego masę do nieco ponad 1 kg, ale również uczyniło z niego bardzo odporny sprzęt – upadek z 1 metra na twardą powierzchnię nie stanowi dla laptopa problemu.

Vaio Z wyposażono również w bardzo wydajny procesor 10. generacji – czterordzeniowy Core i7-11357H i nową zintegrowaną kartę graficzną Intela Iris Xe. Współpracuje on z 32 GB RAM i dyskiem SDD o pojemności 2 TB. To czyni z Vaio Z bardzo wydajny komputer, który dodatkowo może bardzo długo działać na jednym naładowaniu baterii – nawet do 18 godzin.

Komputer wyposażono w wysokiej jakości wyświetlacz 4K o przekątnej 14 cali. Ma ponadto między innymi port HDMI i dwa USB-C.

Czy Vaio Z ma jakieś wady? Tak. Jedną i poważną. To drogi sprzęt. W Stanach ma kosztować od 3579 dol. Bardzo dużo.

Foto: Vaio.

Czytaj więcej: Garmin Enduro – nowy zegarek dla ultrasów. Na jednym naładowaniu pociągnie nawet rok.
Czytaj więcej: Wielki Samsung Galaxy F62 z dużą baterią w bardzo dobrej cenie. Niestety, nie u nas.

Podziel się artykułem