W Mapach Google można już zapłacić za parkowanie. Na początek w Stanach. Kiedy w Polsce?

płacenia za parking w mapach Google

Google cały czas rozwija jedną ze swoich sztandarowych i popularnych aplikacji. Ostatnią nowością w Mapach Google jest możliwość zapłacenia w niej za parkowanie.

Nowy pomysł narodził się szybciej przez pandemię. Amerykańska firma od jej początku rozwija rozwiązania, które ułatwiają życie w czasach koronawirusa – to np. wcześniej wprowadzone mapki z naniesionymi obszarami, gdzie wirus jest szczególnie aktywny lub ostatnio wskazówki, gdzie konkretnie można się zaszczepić.

Teraz w Mapach Google pojawia się możliwość zapłacenia za parking – bezpiecznie i szybko, bez konieczności dotykania jakiegokolwiek parkomatu.

Nowa funkcja na razie jest uruchamiana w ponad 400 amerykańskich miastach. W tych, w których działają firmy Parkmobile i Passport pozwalające opłacać parkowanie zdalnie. 

Płatność za postój w Mapach Google jest bardzo łatwa. Na ekranie z nawigacją pojawia się dodatkowy przycisk „Pay for parking” i po jego wybraniu podajemy typowe tutaj informacji, czyli numer rejestracyjny samochodu i czas parkowania. Sama płatność jest potem realizowana za pomocą Google Pay.

Co ważne, z nowej funkcji w Mapach Google wkrótce będą się cieszyć nie tylko Amerykanie. Google nawiązuje kontakty z operatorami płatności za parking i przejazdy płatnymi drogami w wielu miejscach świata. To więc wyłącznie kwestia niezbyt długiego czasu, kiedy i w Polsce będzie można za parking zapłacić z dobrze znanej nam aplikacji.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Jak zrobić zrzut ekranu w smartfonie z Androidem? Trzy techniki – powstanie zdjęcie lub film.
Czytaj więcej: Netflix testuje timer w komórkach. Idealne rozwiązanie dla uzależnionych i dzieci.

Podziel się artykułem