Xiaomi ma pomysł na odświeżenie flagowego Mi 10. To coś jak wymiana silnika w samochodzie

xiaomi mi 10

Na chińskiej platformie Weibo pojawiły się plotki o tym, że Xiaomi zamierza w oryginalny sposób odświeżyć model Mi 10. Zainstaluje w nim szybszy procesor Snapdragon 870.

Pod koniec roku Xiaomi pokazał świat swój nowy flagowy smartfon Mi 11 – to między inny pierwszy na świecie smartfon z topowym procesorem Qualcommma Snapdragon 888. Teraz – o czym pisze na Weibo użytkownik Digital Chat Station – chińska firma ma pomysł, jak jeszcze zarobić na poprzednim jej flagowym telefonie, czyli Mi 10.

Xiaomi ponoć zamierza zainstalować w nim zaprezentowany przez Qualcomma w połowie stycznia procesor Snapdragon 870 i poza tym nic więcej w nim nie zmienić. Dalej to więc będzie komórka z bardzo dobrymi aparatami i szybką ładowarką, ale nieco szybsza i tańsza.

Układ Snapdragon 870 jest bowiem przyspieszoną wersją kości Snapdragon 865, którą montowano w Mi 10. Nie jest to układ tak wydajny jak topowy Snapdragon 888 z Mi 11, ale i tak zapewnia bardzo wysoką wydajność.

Mi 10 z nowym procesorem na pokładzie i zapewne ze zmienioną nazwą, powinien być tańszy niż jego wersja z starą kością w dniu debiutu, co oznacza, że będzie również mniej kosztował niż Mi 11. 

Digital Chat Station twierdzi, że powinien kosztować nieco ponad 500 dol.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Xiaomi lepsze już od Apple. Sprzedaż smartfonów w trzecim kwartale.
Czytaj więcej: [TEST] Xiaomi Mi Band 4C – funkcjonalna opaska za niecałe 80 zł.

Podziel się artykułem