Koniec z nakłuwaniem palca przez cukrzyków. Samsung wbuduje glukometr do smartwatcha

galaxy watch 3

W kolejnej generacji zegarków koreańskiego koncernu może pojawić się glukometr. Znakomicie ułatwi to życie chorym na cukrzycę.

Do niedawna jedynym sensownym sposobem pomiaru glukozy we krwi było skorzystanie z inwazyjnych glukometrów. A to wiązało się z koniecznością nieprzyjemnego nakłucia palca. 

Potem pojawiły się pierwsze nieinwazyjne glukometry – w postaci specjalnych samoprzylepnych czujników zintegrowanych z naszym smartfonem lub specjalnego zaczepu na końcówkę ucha.

Te rozwiązania są wygodniejsze od inwazyjnych glukometrów, ale dość kosztowne i niektóre – jak samoprzylepne czujniki – szybko się zużywają. Samsung pracuje nad tym, by pójść krok dalej.

Jak donosi koreański serwis ETNews, koreański koncern zamierza dodać glukometr do kolejnej generacji swoich smartwatchy – być może już do Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 3.

Wykorzystana zostanie tutaj ta sama technologia, która już teraz pozwala niektórym zegarkom mierzyć poziom nasycenia krwi tlenem. 

Samsung nie jest jedyną firmą, która chce wbudować glukometr do smartwatcha. Na ostatnich targach CES 2021 japoński startup Quantum Operations zaprezentował prototyp inteligentnego zegarka z glukometrem. Dokonywał on odczytu poziomu glukozy we krwi mniej więcej po 20 sekundach od chwili uruchomienie testu.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Granie na laptopach będzie lepsze. Samsung zapowiada produkcję nowych ekranów.
Czytaj więcej: LG wycofa się z rynku smartfonów? Koreańczycy przegrywają z Apple’m, Samsungiem i Chińczykami.

Podziel się artykułem