LG wycofa się z rynku smartfonów? Koreańczycy przegrywają z Apple’m, Samsungiem i Chińczykami

LG Wing

Koreański koncern, bardzo zasłużony na rynku smartfonów, rozważa wycofanie się z niego. Mówi to wyraźnie Kwon Bong-seok, szef firmy.

LG zrobił wiele dobrego w kwestii rozwoju nowoczesnych komórek. Firma między innymi jako pierwsza wprowadziła na rynek smartfon z dwurdzeniowym procesorem ( LG Swift 2X) oraz z ekranem pojemnościowym (LG Prada). Jej kolejne modele Swift produkowała do tego w cenach, które spowodowały, że w Polsce i w wielu innych krajach były one w dość odległej już przeszłości na szczycie popularności.

Koreański koncern dalej zresztą stara się być innowacyjny – stąd model z dwoma ekranami, z których jeden jest obracany (LG Wing). Stąd też prace nad komórką z rozwijanym ekranem, która – jak planowano – w tym roku ma trafić do sklepów.

Niestety, istnieje spora szansa, że przygoda LG ze smartfonami się kończy. Pomysły firmy nie podobają się wystarczającej liczbie klientów – w ciągu 5 lat dział smartfonów LG stracił 4,5 mld dol. Klienci kupują chętniej smartfony Apple’a, Samsunga i chińskich marek.

LG jest tego świadomy, a zarząd gotowy na bolesne decyzje. Kwon Bong-seok,s szef firmy napisał w środę notkę do pracowników firmy, w której poinformował, że biznes z komórkami się nie spina i być może trzeba go będzie nawet zamknąć.

Potem potwierdził to w wypowiedzi dla The Korea Herald. – Z powodu coraz ostrzejszej konkurencji na globalnym rynku sprzętu mobilnego, nadszedł czas na przemyślane decyzje LG – napisała koreańską spółka do gazety i dodała, że rozważane są wszystkie możliwe opcje, w tym sprzedaż działu smartfonów, jego zamknięcie lub zmniejszenie.

Ostatecznej decyzji – zaznacza zarząd LG – jeszcze nie podjęto.

Foto: LG.

Czytaj więcej: Zwijany telewizor LG SIGNATURE OLED R w końcu trafił do sklepów. Cena ekstremalna.
Czytaj więcej: Nokia 8.3 5G – wpadka 2020 roku, czyli jak James Bond zabił niezły smartfon.

Podziel się artykułem