Slide Phone, czyli smartfon kilkukrotnie składany. Oppo ma całkiem nowy pomysł

oppo slide phone

Oppo wpadło na nowy pomysł – smartfon, który będzie można stopniowo rozłożyć do pożądanego w danej chwili rozmiaru. Nazywa się Slide Phone.

To niestety nie jest jeszcze działający telefon. To nawet jeszcze nie prototyp. To dopiero opatentowany pomysł na to, jak za czas niedługi mogą wyglądać i działać smartfony.

Oppo, razem z japońskim studiem projektowym Nendo, zaprezentowało właśnie Slide Phone – koncept komórki przyszłości. Najważniejszy jest w niej rozkładany ekran – ale nie na raz, tylko w kilku krokach.

Początkowo Slide Show jest wielkości karty kredytowej – tyle tylko, że od niej grubszy. Rozkładamy najpierw jego fragment i pojawia się nam mały ekran w sam raz, by zobaczyć na nim podstawowe informacje w rodzaju informacji o godzinie, powiadomienia o wiadomościach, które nadeszły lub nieodebranych połączeniach.

Rozkładamy ekran dalej – wyświetlacz wydłuża się. Już do rozmiarów optymalnych np. do przeprowadzenia wideorozmowy lub zrobienia selfie. No i w końcu rozkładamy ekran jeszcze bardziej – aż do przekątnej 7 cali. To czyni ze Slide Phone’a idealne urządzenie między innymi do gier.

Niestety Oppo nie mówi, kiedy Slide Phone może doczekać się wersji produkcyjnej. Ale jedno jest pewne – w świecie smartfonów ciekawych pomysłów nie brakuje. To jeden z dowodów na to.

Foto: Oppo.

Czytaj więcej: Imponująca bateria, niezły aparat, duży ekran i niska cena, czyli nadciąga POCO M3.
Czytaj więcej: Apple ma się czego obawiać. Nowy Snapdragon 888 dla androidowych flagowców to demon wydajności.

Podziel się artykułem