Cyberpunk w pierwszym dniu bije rekordy

cyberpunk 2077

W pierwszym dniu sprzedaży jednej z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów ponad milion graczy odpaliło ją na platformie Steam. To rekord.

Na szczegółowe dane o sprzedaży Cyberpunka 2077 musimy, co zrozumiałe, jeszcze poczekać. Ale już pojawiają się pierwsze informacje jasno sugerujące, że mamy do czynienia z hitem.

W Cyberpunka 2077 kupionego na platformie Steam w pierwszym dni sprzedaży grało równocześnie nawet 1 003 264 graczy. To największa liczba wielbicieli gier, jaka kiedykolwiek tutaj bawiła się w trybie dla jednego gracza. Poprzedni rekord należał do Fallouta 4 z wynikiem ponad dwukrotnie mniejszym, gdy eksplorowała świt przyszłości 472,9 tys. osób.

Więcej graczy niż w Cyberpunka bawiło się równocześnie na platformie Steam wyłącznie w gry wieloosobowe – tutaj rekord należy do strzelanki PUBG z wynikiem 3,26 mln amatorów mocnych wrażeń.

Wyniki początkowej sprzedaży Cyberpunka na platformie Steam jest tym bardziej imponujący, że to tylko jedna z platform, na których gra jest oferowana. W wersji na peceta można ją kupić również poprzez platformy GOC.com i Epic, więc dane ze Steamu pokazują nam tylko ułamek całkowitej sprzedaży Cyberpunka.

Foto: CD Projekt.

Czytaj więcej: Baldur’s Gate III i Cyberpunk 2077 ruszy nawet na zwykłym laptopie. Do Polski wchodzi Stadia.
Czytaj więcej: Piekło zamarzło. Po 70 latach IKEA kończy druk katalogu.

Podziel się artykułem