Smartfony Honor może znowu będą miały aplikacje Google

honor sprzedaz

Huawei chce ponoć sprzedać należąca do niego markę Honor. Jeżeli tak się stanie, możliwe, że Amerykanie zniosą bana na współpracę z nią.

Przypomnijmy – w nowych modelach smartfonów Huawei i Honor nie ma popularnych amerykańskich aplikacji, w tym tych, które proponuje Google. To efekt sankcji Donalda Trumpa nałożonych na Huawei mniej więcej półtora roku temu.

Teraz Huawei zamierza jednak – jak twierdzi agencja Reuters – sprzedać markę Honor, między innymi razem z jej działem badawczo-rozwojowym. Do tego za gigantyczną kwotę – 100 mld juanów, czyli nieco ponad 15 mld dol.

Nabywcą ma być grupa firm i instytucji, w której największy jest duży chiński dystrybutor smartfonów Digital China, który doskonale zna markę Honor, bo od lat sprzedaje jej sprzęt. Nowym znaczącym udziałowcem producenta telefonów będą też spółki powiązane z lokalnym rządem w Shenzhen. To właśnie stamtąd pochodzi Honor.

Po przejęciu, nowi właściciele planują utrzymać zatrudnienie większości z ponad 7 tys. osób pracujących w Honorze i chcą dalej rozwijać spółkę. Za jakiś czas ma zostać wprowadzona na giełdę.

Jeżeli ten plan się powiedzie, to być może Amerykanie zgodzą się na zdjęcie bana ze smartfonów Honor – w końcu ich producent nie będzie miał nic wspólnego z Huawei i jego działaniami. 

To byłaby dobra wiadomość – Honor to w końcu producent interesujących i atrakcyjnych cenowo telefonów. Możliwość wznowienia współpracy przez niego z Google i innymi amerykańskimi firmami brzmi bardzo kusząco.

Foto: Honor.

Czytaj więcej: Cyberpunka 2077 jeszcze nie ma. Ale jest za to nowy OnePlus 8T Cyberpunk 2077 Limited Edition.
Czytaj więcej: Bezprzewodowy powerbank do każdego smartfonu. Nie tylko do iPhone’ów.

Podziel się artykułem