Koniec z wielkimi silnikami spalinowymi. Bentley Motors chce być tylko elektryczny

bentley

Jedna z najbardziej rozpoznawanych luksusowych marek motoryzacyjnych zapowiada rezygnację z XIX-wiecznej technologii silnika spalinowego. 

W czwartek Bentley, brytyjski producent samochodów należący od 1998 roku do grupy Volkswagen, poinformował, że od 2026 roku w jego ofercie będą już tylko pojazdy z napędem hybrydowym, a od 2030 roku wyłącznie elektryczne.

W ciągu dekady Bentley przekształci się ze 100-letniej firmy produkującej luksusowe samochody w nowy, zrównoważony, całkowicie etyczny model luksusu – powiedział nieco górnolotnie dyrektor generalny Bentley’a Adrian Hallmark, cytowany w oświadczeniu prasowym.

W praktyce oznacza to, że już wkrótce – prawdopodobnie do roku 2026 – znikną z oferty największe spalinowe silniki Bentlay’a. Przypomnijmy, że mają one 12 cylindrów, pojemność 6 listów i ponad 600 KM mocy, a chwilę później przestaną być montowanie w luksusowych angielskich limuzynach również mniejsze jednostki spalinowe –  w tym trzylitrowe z ośmioma cylindrami.

To jak ma wyglądać jutro w wykonaniu Bentley’a, przekonamy się już wkrótce. Firma zapowiada w przyszłym roku debiut dwóch hybryd plug-in.

Foto: Neri Vill z Pixabay

Czytaj więcej: Przełom. We wrześniu po raz pierwszy w historii Europejczycy kupili więcej hybryd i elektryków niż diesli.
Czytaj więcej: Wraca bestia. Hummer EV to odlot. Cybertruck Tesli zapowiada się przy tym blado.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *