Logitech odświeża trackball sprzed dekady. Nowy ERGO M575 na jednej baterii podziała 2 lata

Logitech ERGO M575

ERGO M575 to trackball zaprojektowany z dużą troską o komfort pracy. Sprawdzi się szczególnie na biurkach, gdzie jest bardzo mało miejsca.

Trackballe zawsze miały jedną zaletę nad tradycyjnymi komputerowymi myszami. Nie trzeba ich przesuwać. Dzięki nim mamy więc więcej miejsca na biurku. Niestety, większość trackballi miało też wadę – ergonomia tego rozwiązania wielu wydawała się zbyt niska. Nie były łatwe i komfortowe w obsłudze.

ERGO M575 ma być inny – ma zapewniać wysoki komfort wielogodzinnej pracy przy komputerze, równocześnie nie zajmując wiele miejsca na biurku.

– Jest to elegancka mysz, którą łatwo można sterować za pomocą samego kciuka co ma zmaksymalizować komfort użytkowania i zminimalizować miejsce pracy, nowy trackball zapewni również doskonałe podparcie dla każdego rozmiaru dłoni – tak Logitech zachęca do nowego trackballa.

ERGO M575 to rozwinięcie udanej konstrukcji ERGO M570 sprzed 10 lat. Pomyślano o detalach – ustawione np. pod kątem kółko przewijania utrzymuje palce w bardziej naturalnej pozycji, dzięki czemu cała ręka i przedramię pozostają rozluźnione podczas wielu godzin użytkowania. 

Ponadto, dzięki oprogramowaniu Logitech Options, możliwe jest dostosowanie precyzji kursora i innych parametrów pracy trackballa. To ma zapewnić jeszcze większy komfort pracy.

Trackball ERGO M675 – 2 lata na jednej baterii

ERGO M675 zasilany jest z baterii AA i łączyć się może z komputerem albo przez dołączony odbiornik USB lub korzystając ze standardu Bluetooth Low Energy.

Dzięki temu, może działać nawet 2 lata na jednej baterii – kiedy będziemy korzystali z odbiornika USB Logitechu. W wypadku połączenia przez Bluetooth ten czas pracy skraca się do 20 miesięcy – nadal to jednak bardzo dobry wynik.

ERGO M575 został zaprojektowany z myślą o środowisku. Część plastikowych części trackballa wykonano z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR) – 50 proc. w wypadku wersji w kolorze grafitowym i 21 proc. w wypadku wersji białej.

W Europie urządzenie ma być sprzedawane w cenie 49 euro. W Polsce zakup ERGO M575 będzie więc oznaczał wydatek na poziomie około 220 zł.

Foto: Logitech.

Czytaj więcej: Nowy Redmi K30S Ultra to Xiaomi Mi 10T pod inną marką. Wyraźnie tańszy, niestety tylko w Chinach.
Czytaj więcej: Nie upuść nowego iPhone’a. Powłoka ceramiczna chroni tylko częściowo.

Podziel się artykułem