Telewizory hitem sezonu. Największe dostawy w historii

sprzedaż telewizorów

W trzecim kwartale padł rekord. Na cały świecie nowe telewizory trafiły do ponad 62 mln odbiorców – to najlepszy wynik w historii.

Z podsumowania opracowania firmy badawczej TrendForce wynika, że producenci telewizorów mogą zacierać ręce. Najpierw niemal całkowite zamknięcie gospodarki, a potem kolejne regulacje przeciwepidemiczne, mocno napędzają sprzedaż telewizorów. 

Tak więc w trzecim kwartale nowe panele pojawiły się w ponad 62 mln domów i mieszkań na całym świecie – to o 12,9 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Najwięcej telewizorów dostarczył Samsung – 14,2 mln. To aż o 36,4 proc. więcej niż rok temu. Drugim największym dostawcą telewizorów jest LGE, a trzecim TCL.

Ta ostatnia firma może ponadto pochwalić się największym wzrostem dostaw w porównaniu do ubiegłego roku – aż o 52,7 proc.

Czwarty kwartał również zapowiada się nieźle dla producentów telewizorów. Pandemia nie odpuszcza – to już wiemy. Ale również wzrośnie popyt na telewizory związany z wejściem na rynek nowej generacji konsol. Część nabywców nowego sprzętu do gier, pomyśli o tym, by kupić sobie również nowy telewizor do nich.

Foto: StockSnap z Pixabay.

Czytaj więcej: iPhone 12 będzie najszybszy? Niekoniecznie. Już w grudniu pojawi się groźna konkurencja.
Czytaj więcej: Jak nauczyć się programować w JavaScript? Microsoft ma dla nas duży bezpłatny kurs wideo.

Podziel się artykułem

One thought on “Telewizory hitem sezonu. Największe dostawy w historii

  1. TCL się widzę pnie coraz wyżej i dobrze, potrzebna jest dobra konkurencja w lepszej cenie od popularnych u nas marek. A TCL ma niezłe TV.

Comments are closed.