Jak nauczyć się programować w JavaScript? Microsoft ma dla nas duży bezpłatny kurs wideo

javascript nauka kurs microsoft

51 kilkuminutowych lekcji wideo po angielsku – tak najkrócej można opisać duży kurs języka JavaScript, który Microsoft udostępnił za darmo w serwisie YouTube.

JavaScript to jeden z najpopularniejszych dzisiaj języków programowania. Napisano w nim tysiące aplikacji pracujących dzisiaj w naszych smartfonach, tabletach, komputerach i na stronach internetowych. Jego dobra znajomość otwiera drzwi do wielu etatów w spółkach IT.

Jak najlepiej nauczyć się języka oprogramowania? Na płatnym kursie stacjonarnym lub online, z dobrej książki lub w końcu kursu wideo przygotowanego przez wysokiej klasy praktyków – możliwości jest wiele.

I ten ostatni pomysł, można teraz przetestować, dzięki ekspertom z Microsoftu. Twórcy między innymi Windows, pakietu Office i chmury obliczeniowej Azure opublikowali w serwisie YouTube duży kurs wideo dla wszystkich zainteresowanych nauką programowania w języku JavaScript. Kurs zaczyna się od zera i jest podzielony na kilkuminutowe lekcje.

Zrozumie go każdy, kto wcześniej w jakikolwiek sposób liznął programowania – w szkole, korzystając ze wskazówek prasy i serwisów komputerowych lub w jakikolwiek innej formie.

Zrozumie pod jednym warunkiem – trzeba znać angielski (pewny ułatwieniem jest możliwość włączenia napisów).

To nie pierwszy pomysł Microsoftu na stworzenie cennego i dużego kursu programowania. We wrześniu ubiegłego roku firma zamieściła w YouTube podobny kurs języka Python

Foto: Microsoft/YouTube.

Czytaj więcej: Microsoft dopieści „xboxowych” graczy. Kupuje twórców takich gier jak The Elder Scrolls, Fallout i Wolfenstein.
Czytaj więcej: Microsoft prawdopodobnie pracuje nad „niedrogim” laptopem Surface.

Podziel się artykułem