Gdzie jest najwięcej zachorowań na Covid-19? Można to już szybko sprawdzić w Mapach Google

covid mapy google

W popularnej usłudze pojawiła się nowa funkcja. Dzięki niej możemy szybko sprawdzić, jaka jest sytuacja epidemiologiczna w miejscu, do którego się wybieramy lub w którym właśnie się znajdujemy.

W komórkowych aplikacjach Map Google możemy teraz włączyć wyświetlanie dodatkowej warstwy na mapie – nosi ona nazwę Dane o COVID-19.

Po jej wybraniu widoczne na mapie państwa lub regiony (w tym też nasze województwa) zostają odpowiednio oznaczone kolorami w zależności od tego, ile jest w nich nowych przypadków zachorowań na koronawirus na 100 tys. mieszkańców – liczona jest tutaj średnia z ostatnich 7 dni.

Poza odpowiednim oznaczeniem kolorem na mapach możemy też zobaczyć konkretną liczbę, która mówi o tych nowych przypadkach zachorowań oraz informację o tym, czy ona rośnie, maleje czy też utrzymuje na tym samym poziomie.

W sumie to te informacje mogą być dla nas bardzo cenną wskazówką, gdzie w najbliższym czasie możemy wyjechać bez większego ryzyka oraz gdzie lepiej lepiej się nie wybierać z powodu postępów pandemii.

Czytaj więcej: W przyszłym roku pojawi się nowy pakiet Office. Dla tych, którzy nie lubią abonamentów.
Czytaj więcej: Tesla Battery Day – elektryki będą tańsze i podbiją świat. Za jakieś trzy lata.

Podziel się artykułem