W przyszłym roku pojawi się nowy pakiet Office. Dla tych, którzy nie lubią abonamentów

office 2010

Popularny nadal pakiet Microsoft Office 2010 przechodzi właśnie do przeszłości – zaraz wygaśnie wsparcie dla niego. Wkrótce pojawi się jednak jego następca.

13 października wygaśnie wsparcie dla Office 2010. Od tego dnia Microsoft nie będzie już publikował uaktualnień do tego nadal użytkowanego przez wielu pakietu biurowego. Aplikacje będące częścią Office 2010 będą oczywiście nadal działały, ale korzystanie z nich z każdym dniem będzie coraz bardziej ryzykowne – producent nie będzie bowiem „łatał” już żadnych luk związanych z jego bezpieczeństwem.

Microsoft, informując ponownie o tym, że za chwilę wygaśnie wsparcie do Office 2010, przypomniał co mogą zrobić użytkownicy tego dość już wiekowego, ale ciągle bardzo funkcjonalnego i przydatnego pakietu. 

Po pierwsze, mogą kupić w postaci jednorazowej licencji nowy Office 2019. Mogą też kupić Microsoft 365 – to bardzo podobne rozwiązanie sprzedawane w formie miesięcznego lub rocznego abonamentu.

Poza tym wkrótce pojawi się jeszcze jedna opcja. Twórcy Windows i popularnych pakietów poinformowali, że w drugiej połowie przyszłego roku pojawi się nowa wersja Office do kupna w postaci jednorazowej licencji – jak Office 2010 lub Office 2019.

Będzie zawierać między innymi dobrze znane programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

Microsoft nie podał jeszcze szczegółów dotyczących ceny nowego Office 2021, ani jego oficjalnej nazwy (ta niekoniecznie musi być związana z rokiem jego debiutu).

Czytaj więcej: Microsoft dopieści „xboxowych” graczy. Kupuje twórców takich gier jak The Elder Scrolls, Fallout i Wolfenstein.
Czytaj więcej: Microsoft prawdopodobnie pracuje nad „niedrogim” laptopem Surface.

Podziel się artykułem