Samsung Galaxy Tab Active 3 – wzmocniony tablet do specjalnych zadań

Galaxy Tab Active 3

Nowy tablet Koreańczyków sprawdzi się doskonale zarówno w trakcie ekstremalnej wakacyjnej wyprawy, jak i na zakurzonym placu budowy lub w brudnej hali fabrycznej. To sprzęt do zadań specjalnych.

Nowy tablet bazuje na konstrukcji modelu Galaxy Tab Active 2, jednak jest od niego zdecydowanie bardziej odporny. Przede wszystkim spełnia normę wodo i pyłoodporności IP68, co między innymi oznacza, że przypadkowe zalanie wodą nie zakończy jego pracy. Ma też specjalne solidne etui, w którym jest w stanie ponoć wytrzymać upadek z wysokości 1,5 m.

Zgodny z normą IP68 jest również rysik S Pen dedykowany do urządzenia.

Ciekawostką w Galaxy Tab Active 3 jest spora i wymienna bateria o pojemności 5050 mAh. Pracując gdzieś w terenie, możemy więc szybko włożyć nową rezerwową i naładowaną baterię do tabletu w miejsce już rozładowanej.

Tablet – co również jest nietypowe – może pracować nawet bez baterii. Na samym zasilaniu sieciowym.

Poza tym w Galaxy Tab Active 3 znajdziemy między innymi wyświetlacz o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wyposażono go w funkcję Touch Sensitivity, dzięki której reaguje na dotyk palców schowanych w rękawiczkach.

Tablet napędza procesor Exynos 9810 – to wydajna kość, którą opracowano w przeszłości z myślą o smartfonach Galaxy S9 i S9+. Do tego mamy 4 GB RAM i 128 GB pamięci na dane i programy, którą możemy rozbudować maksymalnie o 1 TB, władając do urządzenia kartę pamięci microSD.

Są tu też dwa aparaty. Tylny korzysta z matrycy 13 Mpix i może być wykorzystywany również jako skaner kodów kreskowych, co może mieć duże znaczenie w zastosowaniach biznesowych. Kamerka do selfie korzysta z matrycy 5 Mpix.

Samsung zainstalował w Galaxy Tab Active 3 system Android 10, ale planuje, że uaktualni go w przyszłości do Androida 11.

Koreańczycy zapowiedzieli, że nowy tablet będzie sprzedawany między innymi w Europie. Nie podali jednak jeszcze jego ceny.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Nawet trzy tygodnie na jednym naładowaniu. Tak długo ma działać Samsung Galaxy Fit 2.
Czytaj więcej: Nowy iPad 8. Klasyk od Apple’a jest szybszy. Pytanie tylko, czy to ma duże znaczenie.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *