Microsoft dopieści „xboxowych” graczy. Kupuje twórców takich gier jak The Elder Scrolls, Fallout i Wolfenstein

xbox bethesda

Dobrych gier na nowe konsole Xbox i pecety z pewnością nie zabraknie. Microsoft kupuje ZeniMax Media, spółkę , za którą stoją między innymi takie tytuły jak The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake i Starfield.

Na dzień przed tym zanim na świecie rozpocznie się przedsprzedaż konsol Xbox Series X i Xbobx Series S, Microsoft poinformował o wyjątkowym zakupie. Za 7,5 mld dol. przejmuje ZeniMax Media, jednego z największych wydawców gier na świecie.

Pod jego skrzydłami działają między innymi takie studia jak Bethesda Softworks, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios. To w nich powstały lub powstają kolejne edycje tak znanych tytułów jak np. The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey i Quake.

W Bethesda Game Studios powstaje teraz Starfield, ponoć bardzo epicka gra utrzymana w klimacie twardego kosmicznego science-fiction.

Przejęcie przez Microsoft ZeniMax Media to nie tylko jedna z największych transakcji w historii branży gier komputerowych, ale również bardzo wyraźny sygnał dla graczy, którzy teraz się zastanawiają jaką nową konsolę kupić – ze stajni Xbox czy Playstation? Zwłaszcza, że Microsoft już mówi, że kultowe gry od spółek należących do ZeniMax Media będą wkrótce oferowane w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Imponujące przejęcie to również dowód, że gry i sprzęt dla graczy będą długo jednym z najważniejszych obszarów działalności Microsoftu i firma absolutnie nie zamierza przegrać pojedynku z Sony i jej kolejną wersję Playstation.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: [TEST] Klocki LEGO Super Mario, czyli (częściowe) wyjście za świata komputerów ma sens.
Czytaj więcej: Bajkowy symulator samochodu Aston Martin Valkyrie. Kosztuje… Lepiej nie pytaj.

Podziel się artykułem