IKEA ma pomysł, jak zmienić kolor głośników Symfonisk. Wystarczy dokupić odpowiedni front lub ubranko na lampę

głośnik symfoniks czerwony

Od mniej więcej roku w ofercie IKEI znajdują się bezprzewodowe głośniki Symfonisk. Za chwilę będziemy je mogli mieć w dwóch nowych kolorach.

IKEA zamierza do europejskich sklepów wprowadzić dwa nowe kolory bezprzewodowych głośników Symfonisk. Dotąd występowały w dwóch wersjach i dwóch barwach. Mogliśmy kupić głośnik o dość klasycznym kształcie niewielkiego prostopadłościanu w kolorze biały lub prawie czarnym – mógł też funkcjonować w roli podwieszanej półki. Mogliśmy też lampę stołową Symfoniks, w której w obłej i szerokiej podstawie umieszczono głośnik – tutaj do wyboru też były wspomniane kolory.

Teraz modele Symfonisk zyskają dwie nowe wersje kolorystyczne – czerwoną i niebieską. Jednak nie dlatego, że od razu takie sobie kupimy, lecz dlatego, że do Symfoniska w kształcie typowej kolumny głośnikowej będzie można dokupić nowy front, a do lampy nowe pokrycie na jej podstawę.

Nie wiemy kiedy IKEA ten wynalazek zacznie sprzedawać również w Polsce, ale pojawił się on już na niektórych innych rynkach europejskich. I np. w Holandii „ubranko” na lampę w kolorze czerwonym lub niebieskim kosztuje 10 euro, a nowy front do prostokątnego Symfoniksa w tych samych barwach 8 euro. Ceny polskie powinny więc oscylować około 50 zł.

W sumie nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że głośniki Symfonisk nie są tanie. Za głośnik-półkę trzeba zapłacić 499 zł, a za lampę 799 zł.

Te wysokie ceny wynikają głównie z faktu, że powstały one we współpracy z firmą Sonos znanej z produkcji drogich i wysokiej jakości głośników.

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Mudita Pure – polska komórka bez Wi-Fi, kolorowego ekranu i internetu. Kosztuje tyle co niezły smartfon.
Czytaj więcej: Sony skrzyżowało głośnik przenośny ze słuchawkami i powiesiło to na szyi. Czy SRS-WS1 podbije świat?

Podziel się artykułem