3 silniki i 496 KM, czyli nowe mocniejsze Audi E-Tron za chwilę wjedzie do salonów

Audi E-Tron S

Audi wprowadzi jesienią na europejski rynek dwie nowe i najmocniejsze dotąd wersje swojego flagowego elektrycznego SUV-a. 

W Audi E-Tron S i Audi E-Tron S Sportback dodatkowy trzeci silnik zainstalowano na tylnej osi. Tym samym szczytowa moc całego układu napędowego sięga 496 KM, a moment obrotowy 973 Nm. Imponujące, takie parametry układ napędowy będzie w stanie utrzymać przez osiem sekund, przez co do setki auto rozpędzi się w 4,5 s. 

W podstawowym trybie moc Audi E-Tron S i Audi E-Tron S Sportback wynosi 429 KM, a moment obrotowy 808 Nm. Też nieźle – w klasycznej wersji E-Tron 55 łączna moc dwóch silników sięga 407 KM. Prędkość maksymalną nowych, mocniejszych Audi ograniczono elektronicznie do 210 km/h.

Ciekawostką jest również tryb jazdy, w której kierowca będzie mógł wprowadzić samochód w drift. To rzecz niespotykana w pojazdach z bardzo rozbudowanymi układami kontroli trakcji.

W Audi E-Tron z literką S zainstalowano taką samą baterię jak w wersji E-Tron 55. Ma pojemność 95 kWh, co pozwoli wersji E-Tron S na pokonanie na jednym naładowaniu do 364 km lub do 370 km w wypadku wersji Sportback.

Z wyglądu nowe modele E-Tron S i E-Tron S Sportback niewiele się różnią od wersji bazowej. Nieco powiększone spojlery z przodu i z tyłu, duży dyfuzor z tyłu – to w zasadzie najbardziej widoczne zmiany.

W Niemczech Audi E-Tron S ma kosztować od 91435 euro a E-Tron S Sportback od 93628 euro.

Foto: Audi.

Czytaj więcej: Nadciąga przełom. Będą baterie do elektryków o pojemności większej o połowę od dostępnych dzisiaj.
Czytaj więcej: Skoda Enyaq iV – efektowny i bardzo przemyślany elektryczny SUV. Ten samochód może być hitem.

Podziel się artykułem