Microsoft prawdopodobnie pracuje nad „niedrogim” laptopem Surface

surface laptop

Nowy laptop Microsoftu ma kosztować więcej niż Surface Go a mniej niż Surface Pro i Surface Laptop. Nadal ma to być dopracowany sprzęt z wyższej półki choć nieco bardziej przystępny cenowo.

Portal Windows Central twierdzi, że Microsoft zaraz zaproponuje nam nowy sprzęt spod marki Surface. Tym razem będzie to niewielki – z ekranem 12,5 cala – laptop w cenie na poziomie 500-600 dol. To więcej niż kosztuje w Stanach podstawowy Surface Go (399 dol.), ale też wyraźnie mniej niż kosztują startowe wersje Surface Pro (749 dol.) i Surface Laptop (999 dol.).

Nowy laptop będzie ponoć wyposażony w podstawowej wersji w procesor Intel Core i5 10-tej generacji, 4 GB RAM i dysk SSD o pojemności 64 GB. Pracować ma w nim Windows 10 w wersji S. Nie będzie to więc sprzęt dla graczy i grafików, ale do pracy biurowej lub nauki w szkole lub na studiach oraz przeglądania multimediów nada się wyśmienicie. 

Do tego – jak każdy Surface – będzie bardzo dobrze wyglądał, co z pewnością doceni wielu jego nabywców.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowy laptop trafi do sklepów. Windows Central spekuluje, że ma się to zdarzyć niedługo. Microsoft chce bowiem w trudnych czasach pandemii jak najszybciej włączyć do oferty nieco bardziej przystępne modele swoich komputerów.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Microsoft Surface Book 3 – superlaptop dla profesjonalistów już jest. Sprawdzi się też… w grach.
Czytaj więcej: Nowa Moto Razr 5G z zaginanym ekranem zaraz wjedzie do sklepów. Szybsza i z lepszymi aparatami.

Podziel się artykułem