Kolejny problem Huawei. Samsung i LG wstrzymują dostawy wyświetlaczy

wyswietlacz huawei

Koreańskie koncerny wstrzymują od 15 września dostawy wyświetlaczy wysokiej jakości dla Huawei. To kolejny przejaw wojny, jaką prowadzą z chińskim koncernem amerykańskie władze.

Półtora roku temu Trump wpisał Huawei na specjalną czarną listę. Od tego czasu firma miała utrudniony dostęp do amerykańskich technologii, usług, podzespołów i oprogramowania. Z czasem sankcje na Huawei były zaostrzane, a jednym z ostatnich ruchów Amerykanów był zakaz korzystania przez Huawei z rozwiązań – w tym części elektronicznych i oprogramowania, które powstało z wykorzystaniem amerykańskiej technologii.

Przez to współpraca z Huawei stała się ryzykowna lub niemożliwa nie tylko dla amerykańskich firm, ale również dla tych spoza Stanów Zjednoczonych, które nie chcą narazić się Amerykanom – w tym koreańskich dostawców ważnych podzespołów do produkcji chińskich smartfonów. 

Dowodem na to jest to, co napisał właśnie południowokoreański serwis Chosun Biz. Jego zdaniem 15 września LG i Samsung wstrzymają dostawy wyświetlaczy do smartfonów z wyższej półki produkowanych przez Huawei. 

Co gorsza, to nie wszystko. Chińczykom grozi też odcięcie od koreańskich dostawców niektórych układów sterujących wyświetlaczami oraz pamięci elektronicznych.

Chosun Biz pisze, że Huawei we wszystkich tych przypadkach próbuje szukać nowych dostawców w Chinach, ale trudno mu będzie dorównać zarówno wysokiej jakości koreańskich podzespołów, jak i zapewnić sobie dostawy w tak dużych ilościach, jakie dotąd odbierał od swoich zagranicznych kontrahentów.

Czytaj więcej: Huawei P40 lite 5G – nowy smartfon zgodny z polskimi sieciami nowej generacji.
Czytaj więcej: Hej Celia, nawiguj do Krakowa. Tak za jakiś czas będzie można powiedzieć do telefonu marki Huawei.

Podziel się artykułem