Nowe konsole Xbox Series X i PS5 to nie wszystko. Ma być też nowa wersja Nintendo Switch

Nintendo Switch

Prawdopodobnie w przyszłym roku Nintendo zaprezentuje nową wersję swojej hybrydowej konsoli Switch – razem z kilkoma nowymi, mocnymi grami.

To, że Nintendo pracuje nad upgrade’m Switcha, to już więcej niż nie poparta niczym internetowa plotka. Pierwszy napisał o tym w poniedziałek tajwański serwis Economic Daily News. Chwilę później newsa rozbudowała agencja Bloomberg.

Z dostępnych teraz informacji wynika, że zmiany wprowadzone do nowej wersji konsoli będą znaczące – nowy Switch będzie miał bardziej wydajne podzespoły i będzie uruchamiał gry w rozdzielczości 4K. Nadal ma przy tym zachować swój unikatowy hybrydowy charakter, a więc możliwość zabawy zarówno na ekranie konsoli, jak i po podłączeniu jej do dużego telewizora.

Debiut nowego Switcha odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku i to raczej wcześniej niż później. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze, Nintendo powinno dość szybko odpowiedzieć na ruchy konkurencji, a zarówno Sony, jak i Microsoft chcą już jesienią rozpocząć sprzedaż nowych modeli konsol.

Po drugie, nie słyszymy, by Nintendo zapowiadało na drugą połowę roku nowe głośne tytuły – zapewne właśnie dlatego, że chce nową konsolę wprowadzić na rynek razem z nowymi supergrami.

Jeżeli plany Nintendo dotyczące debiutu nowej konsoli Switch się ziszczą, to będzie to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich graczy. Nic tak bowiem nie sprzyja rozwojowi rynku gier, jak właśnie konkurencja. Trzy nowe konsole na rynku, to zawsze lepiej niż dwie.

Poza tym Bloomberg twierdzi, że wśród nowych mocnych tytułów tworzonych z myślą o nowej konsoli Switch znajdą się zarówno adresowane do okazjonalnych graczy, jak i dla tych, którzy są w stanie spędzić przed ekranem długie godziny.

Ważne jest też jeszcze jedno – Switch to udana i lubiana konsola. Od debiutu w marcu 2017 roku Nintendo sprzedało 61 mln egzemplarzy tego sprzętu. Szkoda byłoby więc dla graczy, gdyby konsola nie doczekała się znaczącego upgrade’u, a dla producenta, by nie przedłużyć życia produktowi przynoszącemu spore zyski.

Foto: Obraz Anthony Ashley z Pixabay.

Czytaj więcej: Super Mario w świecie prawdziwych klocków. LEGO I Nintendo tworzą grę, jakiej jeszcze nie było.
Czytaj więcej: Sony pokazało w końcu nową konsolę. PlayStation 5 to faktycznie gadżet z przyszłości.

Podziel się artykułem