Koniec z dziurami w ekranie. Zaraz pojawi się ZTE Axon 20 5G – pierwszy na świecie smartfon z kamerką do selfie pod ekranem

axon 20 5G

Chiński gigant ZTE zapowiedział na 1 września debiut nowego smartfonu Axon 20 5G. Przedni aparat umieszczono w nim pod wyświetlaczem.

Pomysł umieszczenia aparatu pod ekranem, w którym nie ma żadnych otworów pod obiektyw nie jest nowy. Nad takim rozwiązaniem pracowało np. Xiaomi i Oppo. Prototyp smartfonu z kamerką do selfie pod ekranem drugi z tych producentów pokazał na targach MWC w Szanghaju w ubiegłym roku, jednak – zdaniem dziennikarzy portalu Engadget – to rozwiązanie było dalekie od ideału. Przedni aparat umieszczony pod wyświetlaczem robił „zamglone” zdjęcia.

W wypadku Xiaomi i Oppo na prototypach się skończyło. ZTE idzie dalej. Firma zapowiada na 1 września debiut rynkowy komórki bez żadnej dziury w wyświetlaczu i z przednim aparatem umieszczonym pod nim. 

Nie wiemy, jaka będzie jakość tego rozwiązania, ale zapewne niemała, skoro Axon 20 5G doczekał się wersji produkcyjnej.

Koncern ZTE poza zapowiedzią debiutu z informacją o unikatowym rozwiązaniu dotyczącym kamerki do selfie, nie podał żadnych więcej danych technicznych o nadchodzącym smartfonie.

Ale z informacji, które zostały przekazane przez koncern do chińskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego i do których dotarł portal XDA-Developers wynika między innymi, że przedni aparat – ten pod ekranem – będzie w komórce Axon 20 5G korzystał z matrycy 32 Mpix, a główny zostanie wyposażony w cztery obiektywy odpowiednio z matrycami 64 Mpix, 8 Mpix pair i dwa razy pod 2 Mpix. 

Do tego Axon 20 5G zostanie wyposażony w duży wyświetlacz  6,92 cala HD OLED i do 12 GB pamięci RAM.

Zapowiada się więc bardzo interesujący smartfon. Na początek zadebiutuje w Chinach.

Foto: ZTE.

Czytaj więcej: Już za chwilę zagrasz w najlepsze gry na przeciętnej komórce. 15 września startuje usługa xCloud.
Czytaj więcej: Apple potwierdza. Nowy iPhone 12 będzie później niż zwykle.

Podziel się artykułem