Chcesz mieć flagowego Samsunga Galaxy S20, ale za drogi? Zaraz pojawi się jego tańsza wersja

samsung galaxy s20 fe

Wyciekły rendery Samsunga Galaxy S20 Fan Edition. Ma to być nieco tańsza wersja flagowego Samsunga Galaxy S20. Smarfton na nich wygląda bardzo zachęcająco.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition (FE) ma być z grubsza tym czymś, czym jest Galaxy S10 Lite w stosunku do modelu Galaxy S10. Będzie to więc telefon nieco tańszy od flagowego, z nieco słabszymi niektórymi podzespołami, ale nadal z wyższej półki. Spekuluje się, że Samsung zacznie sprzedawać Galaxy S20 FE w październiku.

Na renderach, które właśnie pojawiły się w sieci, widzimy efektowną komórkę, bardzo przypominającą podstawowy model Galaxy S20. Mamy tu więc między innymi zaokrąglone brzegi obudowy, w wyświetlaczu w górnej części wycięcie na aparat do selfie i z tyłu wyspę z trzema obiektywami.

Ekran ponoć będzie miał 6,4-6,5 cali – nieco więc więcej od Galaxy S20 (6,2 cala), ale mniej od wersji Galaxy S20 Plus (6,7 cali). Ma być odświeżany, podobnie jak w wypadku flagowca, z częstotliwością 120 Hz.

Pod nim między innymi wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 865 i bateria o pojemności 4500 mAh.

Trzy obiektywy z tyłu obudowy, które widzimy na renderach to ponoć podstawowe szerokie szkło z matrycą 12 Mpix, ultraszerokokątne też 12 Mpix i do tego teleobiektyw z trzykrotnym zbliżeniem 8 Mpix.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition ma kosztować prawdopodobnie o około 200 dolarów mniej od wersji S20. W Polsce może to oznaczać cenę w okolicach 3 tys. zł., może trochę mniej. Nadal dużo, ale to jednak już nie prawie 4 tys. zł, które trzeba dać za Galaxy S20.

Foto: OnLeaks/Pricebaba, Evan Blass

Czytaj więcej: Nowy Samsung Galaxy S20 Tactical Edition. Nie kupisz go w normalnym sklepie ani na Allegro.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Z Flip 5G – nowa wersja składanej komórki. Obsługuje 5G i ma nieco szybszy procesor.

Podziel się artykułem