Szybkie ładowarki to nie wszystko. ADATA ma nowe szybkie powerbanki

adata powerbank

ADATA wprowadza na rynek dwa nowe powerbanki o pojemności 10 000 mAh i 20 000 mAh. Są w stanie naładować naszą komórkę nawet z mocą 21,5 W.

Szybkie naładowanie smartfonu dzisiaj to często konieczność – zwłaszcza w czasie, z jednej strony, ich intensywnej eksploatacji, a z drugiej kiedy mają coraz więcej podzespołów o dużym apetycie na energię w rodzaju dużych ekranów, wydajnych procesorów czy w końcu modemów 5G. 

Zwykle radzimy sobie z tym problemem, podłączając smartfon na kilka chwil do gniazdka – w końcu szybkie ładowarki są coraz częściej dołączane do telefonów. Niestety nie zawsze to jest możliwe.

Czasem jesteśmy poza domem, gdzie gdzie nie ma gniazdek. Wtedy z pomocą zwykle przychodzi powerbank i tu pojawia się kłopot – znakomita większość przenośnych magazynów energii ładowuje nasz sprzęt z bardzo małą mocą.

Na szczęście na rynku są już powerbanki zdolne do szybkiego ładowania. Co przy tym tam ważne, nie są bardzo drogie. Dwa nowe pojawiły się właśnie w ofercie tajwańskiej firmy ADATA – P20000QCD i P10000QCD.

Większy powerbank naładuje też tablet lub aparat

Pojemność modelu ADATA P20000QCD wynosi 20 000 mAh. Starczy spokojnie na kilkukrotne ładowanie smartfonu lub nawet nieco większej elektroniki, w postaci baterii w lustrzance, tabletu lub przenośnej konsoli.

Powerbank może równocześnie ładować trzy urządzenia – ma dwa wyjściowe duże gniazda USB A i jedno dwukierunkowe USB C. Ponadto, model ten został wyposażony w microUSB (5V/2A) na wejściu, dzięki czemu obsłużą go nawet starsze ładowarki z tą wtyczką.

ADATA P20000QCD jest zgodny ze standardami Qualcomm Quick Charge 3.0 i USB Power Delivery 3.0. W praktyce oznacza to, że z czterech portów dwa mogą ładować z maksymalną mocą 18 W, a dwa 15 W.

O tym, ile zostało jeszcze energii w Powerbanku informuje czytelny wyświetlacz.

P10000QCD jest jeszcze szybszy

Pojemność drugiego z nowych modelu firma ADATA wynosi 10 000 mAh. Podobnie jak P20000QCD ma czytelny wyświetlacz i wspiera standardy Qualcomm Quick Charge 3.0 i USB Power Delivery 3.0. Ale to nie wszystko.

Wspiera również kilka innych standardów szybkiego ładowania – MTK PE1.1, Samsung AFC, HUAWEI SCP & FCP i OPPO VOOC.  Przez to nie tylko będzie lepiej współpracował z większą liczbą komórek różnych producentów, ale również może ładować z jeszcze większą maksymalną mocą. Mamy tutaj trzy gniazda – dwa USB A i jedno dwukierunkowe USB C. Pierwsze dwa ładują z maksymalną mocą 22,5 W, a USB C 18 W.

Nowe powerbanki ADATA będą dostępne na polskim rynku z końcem września w trzech wariantach kolorystycznych – biały, czarny, niebieski. Cena większego modelu P20000QCD wyniesie 89 zł, a mniejszy wariant P10000QCD będzie kosztował 69 zł.

Foto: ADATA.

Czytaj więcej: Już za chwilę zagrasz w najlepsze gry na przeciętnej komórce. 15 września startuje usługa xCloud.
Czytaj więcej: Oppo Watch – efektowne smartwatche przypominające zegarek Apple’a zaraz pojawią się w Europie.

Podziel się artykułem